Telefon Üreticilerden Kilit Ekranlarına Reklam Hamlesi

Telefon üreticileri kullanıcıların pek hoşuna gitmeyecek bir hamle yapmaya çalışıyor.

Samsung, Xiaomi ve Apple gibi büyük telefon üreticilerinin de anlaşma içerisinde olduğu Hindistan menşeili reklam firması Glance, yeni bir planını duyurdu.

Kullanıcılar en çok ekran süresini kilit ekranına saat ve bildirimlere bakarak kilit ekranına harcıyor. Reklam firması Glance ise gözünü kilit ekranına dikmiş durumda.

Related Post

Açıklanan plana göre, kullanıcıların tercihlerine göre kilit ekranında onlara fayda sağlayacak yeni reklam ve içerikleri telefon kilit ekranlarında gösterilecek. Bu sayede kullanıcılar telefon kilidini dahi açmadan yeni içerik ve reklamları anlık olarak görme şansı bulacak.

Bu hamlenin hayata geçmesi durumda her bir telefonun birer reklam panosuna döneceği aşikar. İnsanların bu duruma nasıl bir tepki göstereceği gidişatı etkileyecek gibi gözüküyor.

Faris Kaya: Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen, video oyunlarını ve Tuğba'yı seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 27 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümü mezunu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.