Telegram yeni güncelleme ile kullanıcıları sevindirdi

Sohbet uygulaması Telegram, yeni güncelleme ile birlikte birçok kullanıcının işine yarayacak video düzenleme editörünü ekledi.

2015 yılında Telegram uygulamasına fotoğraf düzenleme uygulaması eklenmişti. Bu editör ile görüntü kalitesi arttırma, çizim yapma, çıkartma ekleme, metin düzenleme gibi çeşitli özelliklerin eklenebilmesi sağlanıyordu. Telegram, yeni sürümünde kullanıcıları sevindiren özellikler ile geliyor.

Whatsapp çapraz platform desteği alıyor

Telegram yeni güncelleme ile video editör sunuyor

Telegram, 2015 yılında yayınladığı fotoğraf editörüne yeni özellikler ekleyerek artık fotoğraflara hareketli çıkartmalar ekleme desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Video düzenleme editörü de yayınlayan Telegram geliştirici ekibi, bu editörün birçok özelliğinden bahsetti. Video editör ile videolara efekt vermek, parlaklığını ayarlamak veya çeşitli düzenlemelerini yapmak mümkün hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Video editörü ile hazırlanılan video üzerine yazı ve hareketli çıkartma eklemek de mümkün oluyor. Bunun dışında otomatik düzenleme sistemi sunan Telegram, videoların otomatik olarak en kaliteli hale gelmesini de sağlıyor.

Telegram yeni güncelleme ile kullanıcıları sevindirirken bu özelliklerin yanı sıra yakınlaştırma özelliğini de paylaşıyor. Artık fotoğraf veya video üzerinde düzenleme yaparken daha detaylı düzenlemeler için yakınlaştırma yapmak mümkün olacak.

Telegram ekibi, GIF arama kısmında da bir düzenlemeye giderek kullanıcıların bir GIF’i daha hızlı bulması için yükleme sürelerinde bir iyileştirme ve optimizasyon sağlandı. Bu da artık GIF’lerin daha hızlı yükleneceği anlamına gelmekte.

Telegram bununla beraber önbellek yönetimi ve güncellenmiş video oynatıcısı ile gelmekte. Yeni oynatıcı ile birlikte artık 30 saniyeden kısa olan videolar tekrar oynatılacak. Ek olarak telefonda videoların daha az yer kaplaması için de çeşitli optimizasyonlar yapıldı.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.