1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Telepati ile iletişim mümkün oluyor

Telepati ile iletişim mümkün oluyor

Telepati ile iletişim

Telepati ile iletişim kurmak yakın gelecekte mümkün hale gelebilir. Bu alanda yapılan yeni çalışmalar başarılı bir sonuç verdi.

Telepati, özellikle fantastik filmlerde karşımıza çıkan bir olay. Bu yeteneğe sahip olan insanlar istediği bir kişi ile uzaktan bağlantı kurarak düşünce gücüyle konuşuyor. Yani ağzını oynatmayan bu kişiler beynini kullanarak istediği bilgiyi karşı tarafa iletiyor. Günümüzde teknoloji geliştikçe fantastik dünyalara doğru yaklaştığımızı görüyoruz. Bu teknolojilerden birisi de telepati yoluyla iletişim olmakta.

EA Play Live 2021 etkinliği tarihi açıklandı

Telepati ile iletişim kurmak gelecekte kolaylaşabilir

Beyin ve bilgisayar arasındaki bağlantı, beyin içerisine yerleştirilen veya beyne yakın bir yüzeyde yer alan cihazın makineye bağlanmasıyla oluşturulan ve bir arayüz kurulan teknoloji. Bu teknoloji ile birlikte kullanıcı beyin ile bilgisayar arasında bir bağlantı sağlıyor ve birçok şeyi yapabiliyor hale geliyor. Genel olarak beyinden bilgisayara veri aktarılıyor olsa da bilgisayardan beyne veri aktarım işlemi de mümkün olmakta.

Yıllar öncesinde yapılan bir çalışmada bir kişinin beynindeki düşünceleri yazıya aktarmak mümkün olmuştu fakat bu oldukça yavaştı. Yeni yapılan bir çalışma ile birlikte kişinin düşündüğü yazı bilgisayar ortamına aktarılabiliyor. Eskisine göre daha hızlı olan bu deney, özellikle felçli insanlar için hayat kurtarıcı olacak.

Telepati ile iletişim

Teknolojinin işleyişinden kısaca bahsetmek gerekirse uzmanlar beynin ana dilini tam olarak çözemediği için tersine mühendislik yöntemini kullanıyor. Beyinden gelen sinyalleri not eden uzmanlar, bu sinyalleri kişinin tepkisine göre konumlandırıyor. Örneğin bir kişi bir sözcüğü düşündüğünde o sözcük farklı bir sinyal veriyor. Bu sinyal kayıt ediliyor ve bir sözlük oluşturuluyor. Bu sayede düşünerek yazmak mümkün oluyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Elektrik santrali bitcoin için çalışıyor başlıklı makalemizde Bitcoin ve Elektrik santrali hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap