1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Telltale Games İflasını Verdi

Telltale Games İflasını Verdi
0

Telltale Games, Wolf Among Us, The Walking Dead ve Minecraft: Story Mode gibi yapımlarla bizleri tanıştırmış bir oyun firmasıydı ki şirket bugün iflasını açıklayarak kapanacağını bildirdi.

Telltale Games özellikle The Walking Dead ve Wolf Among Us oyunlarıyla bir çok insanın gönlüne girmiş ve oyun dünyasına sinematik oyun deneyimini en çok aşılayan firma olmuştu. Şirketin kötü diye nitelendirebileceğimiz bir kaç yapımı olsa da şirketin iflasa gideceği kimsenin aklına gelmezdi ki şirket ne yazık ki iflas etmiş durumda.

Şirketin iflasının ardından Wolf Among Us 2 ve Stranger Things gibi projeler de iptal olmuş oldu. Bu da bir çok hayranı üzecek nitelikte bir haber. The Walking Dead: The Final Season’a gelecek olursak oyunun gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Bir çok kaynak oyunun son iki bölümünün hazır olduğunu ve yayınlanacağını söylese de şirketin iflas etmiş olma gerçeği bir çok haberi havada bırakmaya yetiyor.

İşte Telltale Games İflasını Şu Sözlerle Açıkladı;

“Bugün Telltale Games olarak zorlu bir karar aldık ve stüdyomuzun kapanacağını sizlere duyuruyoruz. Bizler için zorlu geçen bir yılın ardından, çalışanlarımızın işine son vermek zorunda kaldık. Şu an 25 kişilik küçük bir ekip, şirketin yükümlülüklerini yerine getirmesi için bizimle çalışmaya devam ediyor. Yüreğimiz sızlayarak, arkadaşlarımızın bugün şirketten gidişlerini izledik. Gelecek haftalarda, mevcut ürünlerimizle ilgili detaylı açıklamaları sizlerle paylaşacağız.”

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap