1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Tıkalı pimaşları açmak için eve gelen servis

Tıkalı pimaşları açmak için eve gelen servis

Tıkalı pimaşları açmak için eve gelen servis

Tıkalı pimaşları açmak için eve gelen servis İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında robot makine ve kamera sistemleri kullanarak tıkanıklıkları açmatadır.

Tıkanan atık su borularımız günlük hayatımızın aksamasına neden olan, saldıkları kokularla yaşam kalitemizi düşüren sorunlardandır. Kimi evlerde atık su boruları yanlış kullanım, borulara yabancı madde kaçırma sebebiyle olur iken, kimi evlerde yağ, yemek artıklarının lavabolara dökülmesinden dolayı tıkanıklık sorunlar yaşanmaktadır. Tıkanıklık yaşanan borulardan apartman dairesinde oturuyor isek alt katımızda bulunan apartman sakininin evine su akabilir, bu durumlarda da can sıkıcı tartışmalar yaşanır. Atık su borularımızda tıkanıklık yaşanmaması için yemek artıklarını, yağ birikintilerini lavabolarımıza dökmemeliyiz, bu gibi artıklar ve birikintiler borularımızın içerisinde birikmekte, tortu oluşturmakta tıkanıklık sorunu yaşamamıza zemin hazırlar.

Atık su giderlerimizde tıkanıklık sorunu yaşadığımız zaman bilmemiz gereken birkaç küçük karışım vardır, bu karışımlar ile ufak bir tıkanıklık sorununuzu başınızdan salabilirsiniz. Sirke, tuz ve karbonat karışımı bu 3 maddeyi birer bardak olacak şekilde lavaboya dökmeliyiz arkasından da bir çaydanlık sıcak suyu dökmeliyiz. Tepkimeye giren karbonat, sirke, tuz karışımı atık su borunuzda biriken her ne ise çözülmesini sağlayacaktır. Evlerimizde lavabo tıkanıklığı olduğu zaman kullanılan plastik pompalar bulunmaktadır, bu pompaları lavabonun ağzına getirerek lavabonun deliğine baskı uygulayarak pimaş açma işlemini yapabiliriz. Tesisat malzemeleri satan yerlerde atık su borusunu açma işlemi yapan ucu kanca şeklinde teller vardır. Bu tellerden edinerek banyo ve tuvalet giderlerimize kaçan bez ve benzeri şeyleri çekip çıkarma işlemi yapabiliriz.

Bazı tıkanıklıklar bu yöntemlerle halledilmeyecek kadar büyük boyutta olabilir, evlerimizi su basmasına kadar can sıkıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Böyle bir durum olmaması cebimizden daha fazla para çıkmaması için pimaş boru tıkanıklığı açma servisi ile irtibata geçmeliyiz. Pimaş boru tıkanıklığı açma servisi kullandıkları teknolojik malzemeler ile kısa zaman içerisinde atık su gider tıkanıklığı sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bu servisler tıkanıklık olan mekâna göre ücretler almaktadırlar ve bu ücretlerin de çok maliyetli bir boyutu yoktur. Kırma dökme işlemi yapmadan kullandıkları kamera sistemi ile tıkanıklık olan yeri görüntülemekte arkasında da tamir işlemini yapmaktadırlar. Eski yöntemleri geriye atarak pimaş boru tıkanıklığı açma servisi ile görüşmek yararımıza olacaktır.

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Yazılımlar, donanımlar, savunma sanayii vb. ilgi alanlarım arasında bulunuyor. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum. Açık kaynaklı yazılımları kullanmayı seviyorum.

Yorum Yap