1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok bahşiş sistemine kavuştu

TikTok bahşiş sistemine kavuştu
0

TikTok bahşiş sistemi özelliğiyle birlikte gelecekte kullanıcıların farklı bir şekilde gelir elde etmesini sağlayabilir. Bu konuda çalışmaların sürdüğü belirtildi.

TikTok, kullanıcıların para kazanmasını sağlamak için canlı yayın açan bir kullanıcının TikTok hediyesi alarak kazanç elde etmesine olanak tanıyor. TikTok hediyeleri, TikTok’un bünyesinde bulunan bir sistem. Jeton ile alınan hediyeler canlı yayın çeken bir yayıncıya verilebiliyor. Jetonlar ise gerçek para ile alınıyor. Bu şekilde gelir elde etmenin yanı sıra şimdi de yeni bir gelir elde etme yolu geliştiriliyor.

Instagram durum ayarlama özelliğine kavuştu

TikTok bahşiş sistemi özelliğini duyurdu

TikTok, yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bahşiş sistemi olarak karşımıza çıkan bu sistem, kullanıcıların uygulama üzerinden gelir elde etmesini sağlayacak. Daha önce Twitter’a gelen bu özellik Twitter kullanıcılarının aldıkları bahşişler sayesinde para kazanmasını sağlıyordu. Şimdi de TikTok’a gelen bahşiş özelliği henüz test aşamasında ve geliştirilmeye devam ediliyor olsa da bazı kullanıcılar şimdiden bu özelliği kullanabilir durumda. Bu platformun kullanıcılarının yararlanabileceği bu özellik sayesinde izleyiciler yayıncıya bahşiş atabiliyor olacak.

TikTok bahşiş

TikTok’un bahşiş özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların en az 100.000 takipçi olması ve platformun kurallarına uyup örnek davranışlar sergilemesi gerekiyor. Yaş sınırlamasına takılmamanın da gerektiği uygulamada bu sayede TikTok’un bahşiş özelliğini kullanmak mümkün hale geliyor. Bu özelliğe kavuşan ve TikTok’ta 1.3 milyonun üzerinde takipçiye sahip olan bir TikTok kullanıcısı özellik hakkında yorum yaparak düşüncelerini paylaştı. Tekrar belirtelim ki bu özellik henüz test sürecinde olduğu için kısıtlı bir şekilde kullanıcı kabul ediliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir
PHP

Yorum Yap