1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar
  3. TikTok, Spotify’a Rakip Olacak Yeni Bir Uygulama Geliştiriyor

TikTok, Spotify’a Rakip Olacak Yeni Bir Uygulama Geliştiriyor

tiktok-music

TikTok son yıllara damgasını vurdu ve bir anda oldukça fazla kitlelere ulaştı. Video paylaşım platformları arasında yerini yukarılara yazdırmayı başaran TikTok, bu başarısının ardından farklı sektörlere de sıçramayı amaçlıyor.

ByteDance adlı Çinli firmanın sahibi olduğu TikTok,  bu yılın sonuna kadar hazır olması beklenen yeni bir müzik platformunu piyasaya çıkaracağını duyurdu. 2019 yılında hisseleri tavan yapan ve hiç olmadığı kadar değer kazanan şirket kazancını diğer sektörlere sıçrama yaparak değerlendirmenin peşinde gibi. Böylece firma Amazon müzik, Spotify ve YT Müzik gibi popüler platformlara meydan okuyacak.

ABD, 2018 Ekim ayı TikTok indirme istatistiği

İlk olarak Hindistan ve Endonezya‘da piyasaya çıkarılacak olan müzik platformu oldukça cüzi bir fiyata sahip olacak. Firma Sony Music, Warner Music ve Universal Music gibi firmalar ile çoktan gerekli anlaşma ve ortaklıkları kurmuş durumda. Piyasaya bu denli ciddi ve rekabetçi şekilde girmeye hazırlanan ByteDance piyasada ne denli bir etki yapacağı merak konusu.

ByteDance ilk aşamada uygulamasını TikTok’un en fazla kullanılan bölgelerde  piyasaya çıkarsa da 2020 yılının ilk yarısında Dünya’nın geri kalanına da hızlı bir şekilde yayılacağını tahmin ediyoruz. Uygulamanın ismi ve aylık fiyatı henüz belli olmasa da kısa süre içerisinde bilgiler de ortaya çıkacaktır. Uygulamanın ne kadar başarılı olacağını bize zaman gösterecek.

Bir önceki makalemiz olan Discord'da Özel Durum Paylaşabileceksiniz başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap