1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Tiktok, Twitter Gündemine Oturdu

Tiktok, Twitter Gündemine Oturdu

Tiktok

Dün Twitter’da #TiktokYasaklansın etiketi gündeme düştü. Kullanıcılar, uygulama ve kullanıcılar hakkında çeşitli yorumlarda bulundu.


Dün, Twitter’da Tiktok uygulamasını beğenmeyen ve eleştiren kullanıcılar #TiktokYasaklansın etiketi ile gündeme düştü. Çeşitli yorumlar yapan kullanıcılar, özellikle Tiktok’taki ortamın seviyesinin çok düştüğü ve kaliteli bir ortam olmadığını dile getirdiler. Uzun bir süre gündemde kalan #TiktokYasaklansın etiketi, bir süre sonra gündemden düştü.

Tiktok Neden Sevilmedi? Nasıl Tuttu?

Bu zamana kadar Vine, Scorp, Periscope gibi birçok uygulama geldi. Vine ile 6 saniyelik harikalar çekiyor iken Scorp uygulamasında belli bir konu hakkında yorumlar yapıp canlandırıyordunuz. Periscope ise bir canlı yayın uygulaması idi. Fakat Tiktok, bu uygulamalara göre daha fazla dikkat çekti ve daha fazla seviyenin düşmesine sebep oldu. Normalde bu tür videoları çekmeye çekinecek insanlar büyük ihtimal başkalarının da yaptığını görünce çekinmeden yaptılar. Tiktok’un bu kadar fazla tutmasının sebebi ise içerisinde yer alan özelliklerinden dolayı olduğunu düşünüyoruz. Bazı kullanıcılara göre seviyenin buralara kadar düşmesinin sebebi yeni neslin eski nesile göre daha aktif olması. Bunun en büyük nedeni teknolojinin insanlığı birleştirmesidir. Fakat teknolojinin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.

 

Twitter’da Yapılan Yorumlar

Şu anda 7’den 70’e her yaş grubunun kullandığı Tiktok için Twitter’daki kullanıcılar çeşitli yorumlar yapmış bulunmaktadır.

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Facebook, 5 Milyar İndirmeyi Aştı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap