Tiktok yasaklandı

Tiktok, dünyanın her yerinde popülerliğini koruyan bir eğlence uygulaması. İnsanlar, çektikleri videoları düzenleyerek ve arka plana müzik veya ses ekleyerek ilginç videolar ortaya koyuyor. Yeni yapılan bir açıklamaya göre Tiktok yasaklandı.

Dağıtılan Cihazlarda Tiktok Yasaklandı

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan NSA yani Ulusal Güvenlik Ajansı, Ocak ayında devlet tarafından personellere telefonlar dağıttı. Devlet tarafından dağıtılan bu telefonlara ise Tiktok kurmak yasaklandı.

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre kurum içerisinde yer alan bazı personellerin Tiktok kullanıp video paylaştığı ve bu paylaşımları kişisel cihazları ile paylaştığı açıklandı. Diğer bir açıklamasında ise kurumun Tiktok uygulamasına teşvik edici videolar paylaşmadığı veya Tiktok paylaşımı yapmadığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Tiktok Hakkında

Tiktok, 2016 yılının Eylül ayında piyasaya çıkan ve ByteDance tarafından geliştirilen, ilk adıyla Musical.ly olan bir eğlence platformudur. Bu platform, genel olarak müzikli paylaşım yapılan bir alandır. İnsanlar arka plana müzik veya ses efekti ekleyerek videolarını çeker ve bu videoları paylaşır. IOS ve Android platformunda bulunan Tiktok, Çin’de geliştirilen ve dünyaya yayılan bir eğlence uygulamasıdır.

Tiktok, yaptığı açıklamada herkesin kısa videolar çekerek tutkularını paylaşabilmesini ve insanların yaratıcı içerikler ortaya koymasını hedeflemiştir. Tiktok, halen gelişen ve büyüyen bir platform olup milyonlarca üye sayısına sahip geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.