1. Ana Sayfa
  2. Donanım

TOGG çıkış tarihi hakkında bilgi paylaşıldı

TOGG çıkış tarihi hakkında bilgi paylaşıldı
0

TOGG çıkış tarihi hakkın CEO’dan önemli bir açıklama yapıldı. Türkiye’nin Otomobil Girişimi Grubu birden farklı modellere sahip.

TOGG, geçtiğimiz yıllardan beri planlanan ve günümüzde gelişmeye devam eden bir otomobil markası. Türkiye’de yerli otomobil markası olarak görev alacak TOGG, yalnızca ülke pazarına değil aynı zamanda uluslararası pazara da açılacak. TOGG araçlarının özellikleri ve fiyatları hakkında kesin bir bilgi olmasa da fiyatının rekabetçi olacağı duyurulmuştu. Şimdi de çıkış tarihiyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

James Webb Uzay Teleskobu ile Ne Değişecek?

TOGG çıkış tarihi duyuruldu

TOGG, geçtiğimiz dönemlerden beri fabrikasını geliştirmeye devam ediyor. Fabrikanın inşaatı hızlı bir şekilde gelişirken buna ek olarak TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre TOGG’un ilk otomobili olacak olan SUV modeli 2022 yılının sonuna doğru banttan indirilebilir. Her şey yolunda giderse bu tarihlerde ineceği belirtilen bu aracın tek bir model olmayacağı da belirtildi. Bununla birlikte birkaç farklı model daha üretilip farklı müşteri kitlelerine de ürün satışı yapılacağı açıklandı.

TOGG çıkış tarihi

Şirket, daha farklı modeller üretmek adına 2030 yılına kadar fabrikasını daha da genişletmeyi ve yeniliklere de ağırlık vermeyi planlıyor. TOGG’un SUV modelinin piyasaya çıkmasının ardından C Segment Sedan ve hatchback modellerinin çıkması hedefleniyor. Bu aşamadan sonra B SUV ve C MPV modelleri ise firmanın üretmeyi düşündüğü diğer modeller arasında yer alıyor. Kısacası TOGG, çeşitlilik bakımından müşterilerine farklı modeller sunmayı hedefliyor. TOGG’un 2022 yılında SUV modeli çıkacak olsa da diğer modellerin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Yorum Yap