1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Tren İstasyonu Kurun ve Geliştirin

Tren İstasyonu Kurun ve Geliştirin

Tren İstasyonu Kurun ve Geliştirin

Eğer simülasyon benzeri oyunlardan hoşlanıyorsanız ve yönetim türü oyunlar hoşunuza gidiyorsa TrainStation oyununu beğenebilirsiniz.


TrainStation, geniş bir ürün yelpazesi ile ve bolca görevleri ile size sıkılmadan oynayacağınız bir oyun keyfi sunuyor. Bizimde beğendiğimiz bu oyun hakkında özelliklere ve incelememize geçelim.

Lokomotifler

Başlangıçta buharlı lokomotiflerden başladığınız bu oyunda hyperloop araçlarına kadar gelişiyor ve istasyonunuzu geliştiriyorsunuz. Buhar, dizel, elektrik, maglev ve hyperloop lokomotifleri mevcuttur. Bu tür lokomotiflerin içerisinde alabileceğiniz çeşit çeşit lokomotifler mevcuttur. İstediğiniz güçte ve istediğiniz tarzda lokomotifinizi alıp kullanabilirsiniz.

Eğer simülasyon benzeri oyunlardan hoşlanıyorsanız ve yönetim türü oyunlar hoşunuza gidiyorsa TrainStation oyununu beğenebilirsiniz.

Vagonlar

TrainStation oyununda her güncellemede yeni ürünler eklenip ürünlerini artırmaktadır. Vagonlarla eşya, XP veya para toplayabilirsiniz. Eşya vagonlarında odun, tuğla, cam, çivi, silikon, plastik, çelik, titanyum, çakıl gibi birçok ürünü toplayabilirsiniz. Para vagonlarında posta ve müşteri taşıyarak para kazanabilirsiniz. XP vagonu ise çeşitli işlerden kazandığınız tecrübe puanlarıdır.

Bayraklar

Bayraklar ile istasyonunuzda güçlendirmeler yapabilirsiniz. Örneğin nüfus artırma bayrağı ile nüfusunuzu belli bir oranda artırabilir ve daha fazla müşteri gönderebilirsiniz.

Dekorasyonlar ve Binalar

Dekorasyonlar ve binalar, size nüfus artırmayı ve güzel bir çevre sunmayı hedefler. Sadece ödüllerden kazandığınız dekoratif eşyaları bile kullanarak güzel bir şehir kurabilirsiniz.

Kontratlar

Kontratlar, size istenilen görevi yerine getirerek ödül kazanmanızı sağlar. Bu ödüller çeşitlilik gösterebilir. Görevler genellikle yük taşıma, para gönderme, inşa yapma ve eşya satma görevleridir. Görevlerde ilerledikçe daha fazla ödül kazanıp hızlıca seviye atlayabilirsiniz.

Uzantılar

uzantılar, tren istasyonunuzda değişiklikler yapmanızı sağlar. Örneğin deponuzu artırmak, tren hattınızı çoğaltmak, çoklu toplama, uluslararası tren hattını artırma, tren sayısını artırma, cadde sayısını artırma, yeni teknolojiler açma, cadde genişletme gibi çeşitli ürünler ile istasyonunuzdaki sistemleri geliştirebilirsiniz.

Hediye Sistemi

Hediye sistemi ile arkadaşlarınıza hediye gönderebilir veya kendiniz hediye alabilirsiniz.

Özel Etkinlikler

Oyunda zaman zaman özel etkinlikler kutlanmaktadır. Cadılar Bayramı, Yılbaşı, haftalık etkinlikler gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Bu etkinliklerle daha fazla ödüller ve özel dekoratif ürünler kazanabilirsiniz.

İnceleme

Bu oyuna daha önce Facebook’ta başlamıştık. Sonradan telefonda oynamaya başladık. Güzel ve kaliteli bir oyun olan TrainStation’da her gün görevler yaparak 1 günde 2-3 seviye atlıyoruz. Oyunda bol bol özellik bulunduğundan dolayı gelişmek çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Günde 2 defa tren istasyonunda trenlerden gelen malzemeleri toplamaktayız. Performans konusunda gayet başarılı bir oyundur. Birkaç küçük bug dışında rahatlıkla oynanmaktadır.

İnceleme Puanı 90/100

Kullanıcı İncelemesi

Kullanıcıların geneli olumlu yorumlar yapsa da aralarında olumsuz yorumlarda bulunmaktadır. Yorumlarda çoğu nedenini açıklamadan kötü ve kaliteli olmadığını belirtiyor. Bazıları ise oyunun hata verdiğini belirtmekte. Fakat genel anlamda kullanıcılar güzel ve insanlara bol bol ödül verdiklerini belirtiyorlar.

Ortalama Puan 86/100

Bir önceki makalemiz olan Eski Çağlarda Gelişin ve Savaşın başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap