1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Türk Dizileri Değişiyor! Senaryoları İle Dikkat Çeken 5 Türk İnternet Dizisi

Türk Dizileri Değişiyor! Senaryoları İle Dikkat Çeken 5 Türk İnternet Dizisi
Hakan- Muhafız
0

Televizyon, internetin gelişmesi ile giderek izleyici kaybetmeye devam ediyor. Sürekli birbirlerini tekrar eden, konuların standarta bağlandığı diziler artık izleyicileri televizyondan soyutlamış durumda. Bununla birlikte gereksiz sansür, sürekli yasakların da uygulanmaya başlamanması birçok kişinin internet dizilerine doğru yönelmesine neden oldu. İzleyicilerin yurtdışı yapımlarına kaynamalarını engellemek isteyen birçok yapıcı senaryoları ile dikkat çeken Türk internet dizisi sektörünün oluşmasına katkı sağlamış durumdalar. Bu diziler;

Hakan: Muhafız

Hakan- Muhafız

The Protector adı ile dünyanın en büyük portallarından birisi olan Netflix’de yayınlanmaya başlayan Hakan: Muhafız, Netflix’de ki ilk Türk orijinal dizisi olma unvanını da yakalamış durumda. Bilimkurgu türünde yer alan dizi, geçtiğimiz hafta 10 bölümden oluşan 1. sezonunu yayınladı. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık gibi isimlerin yer aldığı dizi, önümüzdeki günlerde 2. sezonunu yayınlayacak.

Şahsiyet

Şahsiyet

Puhu TV içerisinde yayınlanan Şahsiyet, almış olduğu IMDB puanları ile beraber Dünyanın en kaliteli 46. dizisi olma unvanını kazanmış durumda. Başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere gibi isimlerin yer aldığı bu dizi, Alzheimer hastalığına yakalanmış bir kişinin karakteristik olarak yaşadığı dönüşümü konu ediniyor.

Masum

Masum

Blu TV içerisinde yayımlanan Masum, aile içi yaşanan drama ile beraber bir cinayet zinciri içerisinde yaşanan ikinci bir dramayı konu edinmektedir. Son yılların en başarılı projelerinden birisi olan Masum’un başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık gibi oldukça ünlü kişiler rol almaktadır. Bu dizide psikolojik olarak rahatsız olan bir insanın ailesi ve çevresi ile yaşadığı olaylar anlatılmış durumda.

Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da

Sıfır Bir- Bir Zamanlar Adana’da

Yayın hayatına Youtube’da amatör çekiler ile başlayan Sıfır Bir, 3 sezon boyunca Youtube’da ciddi bir kitle tarafından izlenince Blu TV’ye transfer olmuştur. Adana’nın Hürriyet Mahallesinde geçen olayları konu edinen bu dizi, aksiyon ve bol macera içermektedir. Senaryo bakımından bol küfür, bol şiddet içermektedir.

Dip

Dip

Puhu TV içerisinde yayımlanan Dip, bir polis memurunun intihara meyilli olan kişileri bularak onlarla yaptığı görüşme, seansları konu ediniyor. İnternet dizilerinin son yıllarda göstermiş olduğu başarılar birçok yapımcı tarafından da dikkat çekmiş olup yatırımların bu alana doğru çevrilmesine katkı sağlamıştır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap