Türkiye elektrikli otomobil almak istiyor

Türkiye vatandaşları elektrikli otomobil almak istiyor fakat bazı sorunlardan dolayı henüz elektrikli otomobil almaya hazır değiller.

Arabam.com tarafından yapılan bir ankette elektrikli otomobiller ile ilgili sorular soruldu. Yaklaşık 7.000 kişinin katıldığı bu anket sonuçlarına göre Türkiye’deki vatandaşlar elektrikli otomobil almak istiyor fakat bazı sorunlar mevcut.

Huawei FreeBuds 4i özellikleri

Türkiye elektrikli otomobil almayı düşünüyor

Elektrikli otomobiller, günümüzde hem yakıt verimliliği bakımından hem de doğa dostu olmasıyla oldukça faydalı araçlar. Arabam.com’un yaptığı ilk ankette vatandaşların elektrikli araç alıp almayacağı oldu. Katılımcıların %66,2’si elektrikli araç almayı düşünüyor. Elektrikli araç almak istemeyenlerin almama sebebi ise şarj istasyonlarının yaygın olmaması oldu. En çok seçilen bir diğer şık TOGG’un piyasa fiyatını bekleyenler olarak yer alıyor.

Elektrikli araç almak isteyen kullanıcıların %36,8’i çevre dostu olduğu için elektrikli otomobil almak isterken %29,7’si ekonomik olması amacıyla bu araçları tercih ettiğini belirtiyor.

Related Post

Yapılan bir diğer ankette kullanıcıların çoğunun elektrikli otomobil bakımlarının pahalı olduğunu düşündükleri ortaya çıktı. Bunun yanı sıra bu düşünceye katılmayanlar da oldukça yüksek. Aynı şekilde otomobillerin uzun yol için uygun olmamasına da kesinlikle katılan kullanıcılar %26,6 iken bu düşünceye hiç katılmayanlar %23,1 olarak yer alıyor.

Kullanıcılara bir de hangi markanın elektrikli aracını alabileceği soruldu. Kullanıcıların %37,5’i TOGG seçeneğini tercih ederken %15,9’u Mercedes EQC seçeneğini seçiyor. En çok seçilen bir diğer seçenek ise %14,2 ile BMW i3 olarak yer alıyor. Şıklar arasında Renault Zoe, Smart EQ ve Hyundai IONIQ modelleri de bulunuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Hızlı mikroçipler ile birçok şey hız kazanacak başlıklı makalemizde Çip, Grafen ve Hızlı mikroçipler hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.