1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Türkiye siber saldırıya karşı teyakkuzda

Türkiye siber saldırıya karşı teyakkuzda
0

ABD’ye 21 Ekimde yapılan ve büyük zarar veren siber saldırının ülkemize karşı da olabilme ihtimaline karşı BTK acil toplandı düzenledi.

Üzerinden 3 gün geçen saldırıda büyük şirketler hedef alınımıştı. WhatsApp, Spotify, PlayStation gibi şirketleri hedef alan saldırı tüm dünyada internet hizmetlerinin yavaşlamasına sebep olmuştu. Yavaşlama sorunun yanı sıra 7 milyar $ zarar oluştu.

Üzerinden iki gün geçmesine rağmen hala saldırın sebebi belli değil. Fakat Rus ve Çinli bazı kaynaklar saldırının sebebinin siyasi olduğunu belirtiyor. İşte bu sebepten dolayı da BTK da 21 Ekim’de yapılan saldırıdan dolayı acil olarak bir toplantı düzenledi.

Türkiye her zaman teyakkuzda
BTK’nın herhangi bir teklikeye karşı Milli İstihbarat Teşkilatı’ndaki beyaz hackerla iletişime geçerek yaşanılabilecek tehlikelere karşı hazırklı olunmasını belirttiği kaydedildi. Ayrıca vatansever hacker grubumuz Ayyıldız Tim de olası bir saldırıya karşı hazır olduğunu söyledi.
21 Ekim’de ABD’ye karşı yapılan siber saldırının zararlarının aynını bir saldırı sonrası yaşamak istemeyen Türkiye böylelikle kendini savaşa hazır hissediyor. Eğer bir saldırı olursa saldırıya Hem Milli İstihbarat Teşkilatı hem de Ayyıldız Tim karşı koyacak. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap