Türkiye’de fiber internet yaygınlaşıyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Türkiye’de fiber internet

Türkiye’de fiber internet daha da yaygınlaşacak. Yaşanan son gelişmeler kullanıcıları memnun eden bir olay olarak karşımıza çıktı.

İnternet, geçmişten günümüze kadar gelişen ve daha da büyüyen bir ağ. İnternetin de farklı hat çeşitleri bulunuyor. Fiber internet, normal internete göre kat kat daha hızlı olmasıyla birlikte günümüzün en çok kullanılan altyapılarından birisi. Yeni yapılan bir açıklama internet hızlarının daha da güçleneceğine işaret ediyor.

Google fiziksel mağaza kurdu

Türkiye’de fiber internet her eve girebilir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 5G ve fiber internet ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. 5G için çok önemli teknolojilerden birisinin bulut bilişim hizmetleri olduğunu söyleyen Ömer Fatih Sayan, bunun dışında bir diğer önemli şeyin veri merkezleri olarak karşımıza çıktığını da belirtiyor. 5G için bu iki teknolojiye ağırlık verileceğini belirten Sayan, bunun yanı sıra fiber internet hattı çalışmaları hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de fiber internet

Yapılan açıklamada yıl sonuna kadar fiber internet hattının Türkiye’de yer alan her mahallenin %90’ına ulaşılması hedeflendiği belirtildi. 2023 yılına kadar yani önümüzdeki yıl içerisinde ise bu oranın %100 olmasının hedeflendiği açıklandı. Fiber internetin yanı sıra 5G ile ilgili de bazı konuşmalar yapıldı.

5G’nin günümüz hayatı çok kolaylaştıracağını açıklayan Sayan, bu teknoloji ile birlikte özellikle otonom teknolojilerin daha hızlı gelişeceğini, akıllı fabrikaların oluşacağını, akıllı şehirlerin kurulacağını ve dijital sağlık uygulamalarının daha da iyileşeceğini belirtiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: İnternet

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.