Türkiye’nin ilk robot oyuncusu tanıtıldı

Türkiye’nin ilk robot oyuncusu hem tanıtıldı hem de merak edenleri ile buluştu. Yaşanan yoğun ilgi yapımcıyı sevindiren bir gelişme oldu.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de teknoloji alanında yapılan pek çok gelişme bulunuyor. Derin öğrenme, yapay zeka, yüz değiştirme teknolojisi, gelişmiş robot teknolojisi, ileri düzey yapay zeka destekli animasyon gibi pek çok teknoloji gelişirken şimdi de ülkemizin ilk robot oyuncusu tanıtıldı. Türkiye’de bir filmde oynayacak olan robot şimdiden insanlar ile bir araya geldi.

NVIDIA RTX 3070 Ti fiyatı ile birlikte belli oldu

Türkiye’nin ilk robot oyuncusu duyuruldu

Türkiye’nin ilk robot oyuncusu Birol Güven’in öncülüğünde tanıtıldı. Aypera adlı bu robotu şu anda Contemporary İstanbul’da yer alıyor. 6 Haziran’a kadar sevenleri ile buluşacak olan bu robot, hayranlarından gelen soruları cevaplayarak onların aklında soru kalmamasını sağlayacak. Dijital ortamda bulunan Aypera, bir ekran üzerinde kullanıcılara merhaba diyor ve onlarla birlikte konuşuyor. Oldukça gerçekçi bir şekilde tasarlanan Aypera, ziyaretçilerini bekliyor.

Related Post

Türkiye’nin ilk oyuncu robotu olan Aypera’nın oynayacağı Digital Human filmi için çalışmalar sürüyor. Oyunculuğun yanı sıra müzik kariyerine de atılan robot, Işıl Işıl adlı bir müziğe sahip. İşin sorumluluğunu üstlenen Birol Güven, Aypera’nın ilerleyen dönemlerde dijital bir konser verebileceğini de duyurdu.

Birol Güven’in yaptığı açıklamalardan birisi de Aypera’nın pek çok rolde oynayabileceği sözü oldu. Dünyaca ünlü bir oyuncu olması için çalışmalar yapan Birol Güven, Aypera’nın bütün konservatuarları bitirdiğini ve tüm tiyatro oyunlarını olduğunu söyledi. Bunu makine öğrenme ve yapay zeka ile yaptıklarını söyleyen yapımcı, bu konuda çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.