1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Türksat 5B internet hızı kullanıcıları heyecanlandırdı

Türksat 5B internet hızı kullanıcıları heyecanlandırdı

Türksat 5B internet hızı
41

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türksat 5B uydusunun internet hızı ile ilgili bazı bilgiler paylaştı. İnternet hızının oldukça yüksek olması birçok kullanıcıyı mutlu eden bir açıklama oldu.

İnternet, dünyada gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde 100 Mbps seviyesine kadar internet hızı sağlanıyor. 1 GBps internet hızı veren firmalar ise özel bir altyapı çekerek bu hızı sağlıyor. İnternet altyapısında büyük bir gelişme sağlayacak ve uydu internet dönemini geliştirecek yeni bir açıklama yapıldı.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti çıkış tarihi açıklandı

Türksat 5B internet hızı kullanıcıları sevindirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir programda yaptığı açıklamada Türksat 5A ve Türksat 5B hakkında bilgiler paylaştı. Türksat 5B ile ilgili yapılan açıklamalar arasında internet performansı da yer alıyor. Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre Türksat 5B uydusu ile birlikte internet hızı 56 GBps seviyesine ulaşacak. Bu da uydu internet dönemini daha da güçlendiren bir hareket olarak kullanıcıları karşılıyor.

Türksat 5B internet hızı

56 GBps internet hızı, saniyede 6-7 GB veri aktarımını sağlıyor. Bu hızın 1 GBps seviyesine kadar olan bir kısmı dahi kullanıcılara uygun bir fiyata gelse Türkiye’de internet konusunda önemli bir adım atılmış olacak. Türksat 5A uydusu bu ay içerisinde yörüngeye fırlatılacak. Türksat 5B uydusu ise önümüzdeki yılın Haziran ayında Dünya’nın yörüngesinde yer almaya başlayacak. Bu da uydu internet döneminde yeni bir çağı başlatacak önemli bir adım olacak.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan YouTube erişim sorunu neden yaşandı? Çözüldü mü? başlıklı makalemizde Down, Erişim Sıkıntısı ve Erişim Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap