1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitch hacklendi, kullanıcıların özel bilgileri ortaya çıktı

Twitch hacklendi, kullanıcıların özel bilgileri ortaya çıktı
0

Amazon’un bir uygulaması olan Twitch hacklendi. Twitch’te yaşanan bu olay Twitch kullanıcılarının verilerini ortaya döktü.

Twitch, günümüzün en büyük yayın platformlarından birisi. Önceden oyun yayıncılarının ağırlıklı yer aldığı bu platform son zamanlarda yalnızca oyun değil sohbet gibi daha birçok amaç için kullanılabiliyor. Twitch ile ilgili yaşanan son olay gündeme damgasını vurdu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yerli ve milli uygulamaların önemini vurguladı

Twitch hacklendi, özel veriler yayınlandı

Twitch, büyük bir hack olayı ile karşı karşıya kaldı. Twitch’te yaşanan hack olayları pek çok yayıncının ve kullanıcının verilerinin çalınmasını sağladı. Yalnızca kullanıcıların verileri çalınmadı, aynı zamanda Twitch’in açık kaynak kodu da ortaya çıktı. Amazon’a ait olan Twitch’te çalınan verilerin boyutu 125 GB’a yakın bir yer kaplıyor.

Twitch tarihinin en büyük veri sızdırma olaylarından birisi olan bu olay sebebiyle çalınan veriler arasında Twitch yayıncılarının son 3 yıl içerisinde elde ettiği gelir miktarı, Twitch.tv uygulamasının tamamı, uygulamanın kaynak kodları, kullanılan güvenlik araçları ve Twitch’e bağlı birçok uygulamanın kaynak kodu bu veriler arasında yer alıyor.

Twitch hacklendi

Verilerde dikkat çekenler arasında henüz duyurulmayan bir oyun platformu gözlemleniyor. Henüz Amazon’un duyurmadığı Vapour adlı oyun platformunun Steam ve Epic Games’e rakip olacağı düşünülüyor. Vapour, buhar anlamına geliyor. Steam isminin anlamı da buhar demek. Amazon, böyle bir kod adı girerek Steam’e gönderme yapmış olabilir.

Pek çok kişinin merak ettiği konular arasında Twitch yayıncılarının gelirleri yer alıyor. Twitch yayıncılarının gelir miktarları incelendiğinde en yüksek gelir miktarının 1 milyon dolara yaklaştığı dikkat çekiyor. Bu da bazı Twitch yayıncılarının fazlasıyla para kazandığını gösteriyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap