Twitch telif sorunu yeni özellik ile tarihe karışıyor

Twitch platformunda yer alan telif sorunu pek çok kullanıcı için büyük bir problem olabilir. Bu gibi durumların çözüme kavuşması için Twitch’ten yeni bir hizmet devreye giriyor.

Telif sorunun çözüme kavuşması için atılan bu adım, günümüzde pek çok içerik üreticinin başına gelmiş bir olay. Twitch’in yanı sıra YouTube ve Facebook gibi pek çok platformda da yaşanan bu sorunlar, kullanıcıları etkileyebiliyor. Bazı telif sorunları yalnızca para kazanma özelliğini etkilerken bazıları videonun tamamen gizlenmesine sebep olabiliyor. Twitch bu konuda büyük bir adım atıyor.

Instagram Messenger ve WhatsApp ile birleşiyor

Twitch telif sorunu için yeni bir proje hazırlığında

Henüz tam olarak hizmete girmeyen bu proje ile birlikte Twitch yayıncıları eskisinden daha rahat yayın yapabilecek. Soundtrack by Twitch olarak duyurulan yeni uygulama, telif içermeyen müziklerin yer aldığı özel olarak geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulama içerisinde 1 milyonun üzerinde müzik yer alıyor. Oldukça geniş bir kütüphaneye sahip uygulama sayesinde yayıncılar kendilerine uygun bir müzik seçebilecek.

Related Post

Bu uygulama ile birlikte Twitch yayıncıları telif hakkı sorunları ile uğraşmadan bu uygulamadaki müzikleri yayın esnasında kullanabilecek. Henüz uygulama kapalı beta aşamasında olduğu için tüm kullanıcılara sunulmuyor. Beta uygulamasına katılmak için hesaba giriş yaptıktan sonra kayıt olarak kullandığınız uygulamayı belirtebilirsiniz. İndirme uygun olduğunda Twitch kullanıcılara bilgi verecek.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Abonelik iptali eskisinden daha kolay olacak başlıklı makalemizde Abonelik İptali, E-Devlet ve Fatura hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.