1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter alışveriş sistemi geliştiriyor

Twitter alışveriş sistemi geliştiriyor
0

Twitter alışveriş sistemi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yeni özellik ile beraber Twitter üzerinde ticaret yapmak mümkün hale gelecek.

Alışveriş, çağlar boyunca kullanılmış bir yöntem olmakta. İnsanlar önceleri takas yöntemiyle alışverişe dahil olurken sonrasında para kullanarak alışveriş yapmaya başladı. Alışveriş günümüzde artık yoğun bir şekilde internet üzerinden yapılıyor. İnternet teknolojisinin gelişmesiyle beraber pandeminin de verdiği etkiyle sosyal medya platformları da ticaret ortamına atılarak kendi platformlarını geliştirdi. Facebook ve Instagram’da yer alan bu özellik artık Twitter’a da geliyor.

NASA lazer ile veri gönderecek

Twitter alışveriş sistemiyle fayda sağlayacak

Twitter’da artık alışveriş yapmak mümkün olacak. Yeni geliştirilen alışveriş sistemi ile beraber kullanıcılar Twitter’ı kullanarak sosyal medya platformu üzerinden ürün satın alabilecek. Uygulama içi alışverişin mümkün kılınacak olduğu bu özelliğin daha öncesinde test aşamasında olduğu belirtiliyordu.

Uygulamada yer alacak olan bu özelliğin resmî olarak 28 Kasım 2021 tarihinden sonra kullanıma açılacağı belirtiliyor. Şu bilgiyi de verelim ki özellik yalnızca web ve iOS platformunda destekleniyor. Yani Android kullanıcıları henüz alışveriş yapma özelliğine sahip olmasa da gelecekte bu özelliğin bu işletim sistemine de eklenmesi bekleniyor.

Twitter alışveriş

Twitter’ın sunmuş olacağı yeni özelliği incelediğimizde canlı yayın sırasında ürün tanıtımı yapan kişilerin ürünü anlatırken kullanıcıların o sırada ürün alma ekranı sayesinde ürüne sahip olacağı görülüyor. Alışveriş destekli canlı yayın sırasında üst kısımda canlı yayın bulunurken altında ürün hakkında bilgi ve fiyat yer alıyor. Bilgi kısmının alt kısmında ise ürün ile ilgili detaylı bilgiler belirtilmiş durumda. Alt kısımda ise sohbete katılma alanı bulunuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap