1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter bitcoin desteğine kavuşuyor, detaylar açıklandı

Twitter bitcoin desteğine kavuşuyor, detaylar açıklandı
0

Twitter bitcoin desteğine kavuştu. Twitter tarafından yapılan duyuruya göre Twitter’da artık kullanıcılar bitcoin toplayabiliyor.

Twitter, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olarak yer alıyor. Pek çok kullanıcı bu platformu gündemi takip etmek ve gündemde haberdar olup paylaşım yapmak için tercih ediyor. Dünyada neler olup bittiğini öğrenmek isteyenler ve herhangi bir sosyal medya platformu çöktüğünde Twitter’da gündem oluşturan kullanıcılar, bu platformda yalnızca yazıları okumuyor, aynı zamanda kendi paylaşımlarını da yapabiliyor. Platforma yeni bir özellik daha eklendi.

YouTube video indirme özelliğine kavuştu

Twitter bitcoin desteğine kavuşuyor

Twitter, yeni özelliği sayesinde artık dövizin yanı sıra kripto para birimini de destekliyor olacak. Bilindiği üzere bahşiş sistemi uygulamada uzun bir süredir bulunuyor. Kullanıcılar, sevdiği ve beğenerek takip ettiği bir takipçisine bahşiş göndererek onun çalışmalarına destek olabiliyor. Bahşiş vermek hem bahşişi alan kullanıcıya motivasyon sağlıyor hem de onun daha iyi işler çıkarması için maddi bir destek oluyor.

Twitter bitcoin

Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar Lightning Network kullanarak istediği bir takipçiye bitcoin gönderebiliyor olacak. Bitcoin ile bahşiş gönderme dönemi ile birlikte kripto paraların artık hayatımızda daha çok yer edindiğini görüyoruz. Twitter, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda insanların parayı sevdiğinden de bahsediyor. Bu özelliğin henüz test edildiğini belirten firma, özelliğin ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgi paylaşmadı.

Yakında Android ve iOS cihazlar için gelmesi beklenen yeni özellik, firmanın kripto paralara ve blok zincirine ne kadar önem gösterdiğini gözler önüne seriyor. Bitcoinin yanı sıra ethereumun da kullanılıp kullanılmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap