Twitter Blue özellikleri ve fiyatı açıklandı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Twitter Blue özellikleri

Twitter’ın yeni abonelik sistemi Twitter Blue özellikleri ve fiyatıyla birlikte açıklandı. Özelliğin Türkiye fiyatı biraz yüksek olabilir.

Twitter, yeni abonelik sistemi Twitter Blue ile ilgili birçok bilgi paylaştı. Son zamanlarda pek çok platformda abonelik hizmetleri ön plana çıkıyor. Bunlardan birisi de YouTube olarak karşımıza çıkmıştı. YouTube, Premium üyeliği dağıtarak kullanıcılara daha fazla özellik sunuyordu. Bunun yanı sıra kanala katılma özelliği ile kanal izleyicilerinin daha fazla özelliğe sahip olmasına avantaj sağlıyordu. Twitter Blue ise ücretli bir abonelik sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix güncellemesi Android kullanıcılarını sevindirdi

Twitter Blue özellikleri ve fiyatı

Twitter Blue, henüz resmî olarak yayınlanmasa da şimdiden bazı detaylar ön plana çıktı. Bu aboneliğe sahip kullanıcıların kullanabileceği özelliklerden birisi tweeti geri alma özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı yazdığı tweeti geri alıp düzenleyebilecek ve sonrasında tekrardan paylaşabilecek. Bir diğer özellik ise birden fazla tweetleri yani tweet serilerini hızlı bir şekilde okumaya yarayacak okuma modu olarak açıklandı. Tema düzenlemelerinin de yer alacağı bu abonelikte tweet kaydetme özelliği de kullanıcılara sunulacak.

Twitter Blue özellikleri

Twitter Blue ABD fiyatı 2,99 dolar olarak açıklanırken Avrupa fiyatı 2,99 € olarak yer aldı. Türkiye’de ise abonelik fiyatı 30,99 TL olarak açıklandı. Fiyat dolar bazlı 25,50 TL olurken euro bazlı değerlendirildiğinde 31,10 TL civarında yer alıyor. Bu da ülkemizdeki fiyatlandırmanın euro üzerinden yapıldığını gösteriyor.

Pek çok kişi bu fiyatı yüksek buluyor. Çünkü Amazon ve Netflix gibi firmalar ülkeye özel daha uygun fiyatlandırma yaparken Twitter’ın yüksek bir fiyata sahip olması tepki çekmiş durumda. Bunun yanı sıra özelliğin ne zaman yayınlanacağı henüz belirtilmedi.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.