Twitter emoji ile tepki sisteminde önemli gelişme

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Twitter emoji ile tepki

Twitter emoji ile tepki sisteminde önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişme hakkında Twitter Türkiye sayfasından açıklama geldi.

Twitter, son zamanlarda çeşitli güncellemeler ile birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bu güncellemelerden birisi hikayeler özelliğiydi. Bir diğer güncelleme ise sesli oda oluşturulmasını sağlayan Clubhouse benzeri bir özellikti. Bu gibi birçok özelliğin geliştirilmesini sağlayan Twitter, şimdi de Facebook’taki gibi emojilerle tepki vermeyi sağlayan bir özelliği yayınlamıştı. Bu sistem ile ilgili önemli bir gelişme paylaşıldı.

Twitter emoji ile tepki sistemi kaldırıldı

Twitter, geçtiğimiz günlerde normal beğeniye ek olarak tepki verme sistemini geliştirmişti. Bu sistem ile birlikte kullanıcılar yalnızca kalp vermekle kalmıyor, aynı zamanda farklı bir ifade vererek bu ifade ile birlikte gönderiyi destekleyebiliyordu. Bu da kullanıcıların kendini daha iyi ifade etmesini sağlıyordu.

Twitter emoji ile tepki

Birkaç gün boyunca kullanıcılar tarafından kullanılan bu özellik bir soruna yol açmıştı. Bu durum da bazı tepkilerin çalışmamasına yol açmıştı. Bilindiği üzere bazı etiketlerde beğeni tuşuna basıldığında farklı şekiller çıkabiliyor. Bu özellik sebebiyle farklı şekiller çıkmamaya başlamıştı. Bu sebepten midir bilinmez fakat Twitter Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre birkaç teknik sorunu düzeltmek amacıyla Türkiye’de reaksiyonlar ile ilgili özelliğin bir süreliğine duraklatılmasına karar verildi.

Yaşanan bu olayın ardından Twitter’da pek çok kişi olaya tepki gösterdi. Kullanıcıların yaptığı yorumlar incelendiğinde bazılarının bu özelliği beğenmediği bazılarının ise beğendiği görülüyor. Beğenmeyenler, özelliğin daha çok uğraştırıcı olduğunu söylerken beğenenler ise beğenmeyenlerin yeni özelliklere ayak uydurması ve eski şeylere alışmaması gerektiğini belirtiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.