Twitter hikayeler özelliğine kavuştu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Twitter hikayeler

Twitter, birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi kendi platformunda da hikayeler özelliğini ekledi. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar artık hikaye ekleyebilecek.

Snapchat ile birlikte ortaya çıkan bu özellik, sonrasında Instagram, Facebook, YouTube gibi pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştı. Gittikçe popülerliğini arttıran hikayeler özelliği, Twitter Fleets adı ile artık Twitter’da da kullanılacak.

Google Fotoğraflar alternatifi uygulamalar

Twitter artık hikayeler özelliğine sahip

Genel olarak siyasetin döndüğü ve gündemin konuşulduğu Twitter’da Fleets özelliği duyuruldu. Hikayeler sistemi ile benzer özellikleri içeren Fleets, aynı mantık ile çalışıyor. Bir Twitter kullanıcısı bu sisteme bir hikaye ekleyince bu hikaye 24 saat boyunca burada kalıyor. Türkiye’de de kullanıma açılan bu özellik, Twitter’a yeni bir soluk getiriyor.

Twitter hikayeler

Yazı yazma, Tweet paylaşma, video çekme, fotoğraf atma gibi pek çok özelliğin bulunduğu yeni sistemde istatistikler sayesinde kimlerin hikayeyi gördüğü de belirtiliyor. Bu özellikleri ile diğer hikayeler sistemlerinden örnek aldığı da belli oluyor.

Twitter’ın kullanıcılara sunduğu yeni özelliği kullanmak için uygulamanın güncel olması gerekiyor. Kullanıcıların bu aşamadan sonra yapması gereken işlem Twitter uygulamasının ana sayfasında ve üst kısmında yer alan “Ekle” butonuna basarak istedikleri çalışmayı bu alana eklemeleri. Bu butonun yanında paylaşım yapan sosyal medya kullanıcılarının içerikleri görülüyor. Yeni sistem ile birlikte kullanıcıların bu sisteme kısa sürede adapte olacağı düşünülüyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.