1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Twitter Sahte Hesaplara Savaş Açacak

Twitter Sahte Hesaplara Savaş Açacak

Twitter Sahte Hesaplara Savaş Açacak

Dünya’nın sayılı sosyal platformlarından biri olan Twitter’ın başı yıllardır trol olarak nitelendirilen sahte hesaplarla dertte. Fakat sosyal medya devi Twitter yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre bu hesapların temizlenmesi adına konuyla ilgili yapay zekalar devreye sokulmuş durumda.

Tüm kullanıcılarının özgürce düşüncelerini  paylaşmak için kullandığı Twitter trol olarak bilinen ve sahibi belli olmayan sahte profilli hesapların sayısı oldukça fazla. Bu sahte hesaplar kendi kimlikleri açık olmadığından kimi zaman sahte bilgi paylaşarak kimi zaman ise insanları taciz ederek Twitter’ın başına oldukça büyük belalar açmakta. İşte bu noktada Twitter yeni geliştirdiği yapay zekaları sistem içerisinde devreye sokarak bu sahte profil ve hesapları temizlemek niyetinde.

 

Twitter Yetkilileri Daha Temiz Bir Platform Vaat Ediyor

Kullanılacak olan yapay zeka teknolojisi sayesinde sahte hesapların pençesine düşmüş olan Twitter, bir şekilde daha temiz bir platform haline gelmek istiyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan yetkililer herkese açık konuşmaların daha sağlıklı ilerlemesi için uygulamada iyileştirmeler yapacaklarını ve trol temizliğinin ardından, kullanıcıların Twitter’ı daha rahat bir şekilde kullanabileceklerini belirtti.

Eğer Twitter kullanıyorsanız bazı trol hesapların oldukça eğlenceli ve komik paylaşım ve yorumlar yaptığına rastlamışsınızdır. Ayrıca bu tip sahte hesaplar genelde büyük bir takipçi sayısına sahip oluyorlar. Ancak gelin görün ki bunun yanı sıra yine aynı tür hesaplar insanları yorum ve tweetleri ile rahatsız edip hatta rencide edebiliyorlar. Tüm bunları engellemek ve kullanıcılara daha temiz ve güvenli bir ortam sunmak için bugün itibari ile Twitter büyük bir adım atmış durumda.

Ayrıca belirtmek isteriz ki bu hesaplar platform üzerinden tamamen silinmeyecek sadece görünürlükleri ortadan kalkacak. Eğer siz illa bu hesapları görmek isterseniz profillerini ziyaret edip etkileşim kurabileceksiniz.

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap