1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Spaces yeni özellik ile karşımıza çıkıyor

Twitter Spaces yeni özellik ile karşımıza çıkıyor
0

Twitter Spaces yeni özellik ile beraber Twitter kullanıcısı olmayanı bile sevindirdi. Yeni özellik internet kullanıcılarının işine yarıyor.

Twitter, son zamanlarda pek çok özellik ile öne çıkmaya başladı. Bu özelliklerden birisi bahşiş özelliği olurken diğeri süper takip özelliği olarak karşımıza çıkmıştı. Bunun yanı sıra Spaces özelliği ile de kullanıcıların oda oluşturup sesli sohbet etmesini sağlayan Twitter, şimdi de bu özellik ile ilgili önemli bir karar aldı.

Microsoft metaverse evrenine katılıyor

Twitter Spaces yeni özellik kazandı

Twitter Spaces uygulamasını kullanırken diğer kullanıcılara bağlantı atılabiliyor. Bu bağlantıya giren kullanıcı eğer Twitter kullanıcısı değil ise hesap oluşturması gerekiyordu. Hesap oluşturduktan sonra Twitter Spaces odasına katılabiliyordu. Bu konuda bir güncelleme yapan firma, artık Twitter hesabı olmayan kullanıcıların da bağlantıya tıklayarak sesli sohbet odasına katılabilmesini sağlıyor. Yeni eklenen bu özellik sayesinde artık Twitter kullanıcıları ve Twitter kullanıcısı olmayanlar aynı ortamda bulunabilecek.

Twitter Spaces yeni özellik

Twitter, bu özelliğin yanı sıra yayın yapanlar için de önemli bir özellik paylaşmıştı. Twitter Space Spark Program isminde yer alan bu özellik ile beraber kullanıcılar aylık ödeme alabiliyor. Özellikle platform üzerinde düzenli yayın yapanlar için sağlanan bu sisteme katılmak isteyenlerin en az 18 yaşında olması, 5.000 aktif takipçiye sahip olması, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor olması ve haftada en az iki kez yayın yapıyor olması gerekiyor. Programa katılanlar 2.500 dolar destek ve her ay 500 dolar reklam kredisi almaya hak kazanacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap