Uçan taksiler gelecekte yaygınlaşabilir

Teknoloji gelişmeye devam ederken uçan taksiler hayatımıza yakın bir zamanda girmeye başlayabilir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığı açıklamada uçan taksilerle ilgili bir açıklama yaptı.

Teknoloji, hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Yalnızca kısa sürede büyük bir adım kaydeden insanoğlunun şimdiden gelecekte nasıl bir teknolojiye sahip olacağı tahmin edilebiliyor. Uçan arabalar, otonom araçlar ve elektrikli vasıtaların daha çok yaygınlaşması gibi teknolojiler örnek olarak gösterilebilir.

Kripto para vergisi mi geliyor?

Uçan taksiler gelecekte kullanılabilir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan bir açıklamaya göre uçan taksilerin gelecek 10 yıl içerisinde yaygınlaşmaya başlayabileceği belirtiliyor. Günümüzde taksiler yerden gidiyor. Yani karayolunu kullanarak müşterileri istediği yere bırakıyor. Gelecekte otonom yani sürücüsüz araçların daha çok gelişeceğini açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bunun yanı sıra uçan taksilerin de bulunacağını belirtti.

Related Post

Uçan taksilerin hava trafiğinde önemli bir katkısı olacağını açıklayan Karaismailoğlu, bu araçların otonom yani sürücüsüz bir şekilde müşteriyi istediği yere bırakacağını belirtiyor. Karaismailoğlu’na göre 10 yıl içerisinde insanlık otonom ve uçan araçlara alışmış olacak. Yani oldukça yaygın bir şekilde gökyüzünde zaman zaman uçan araçlar görülecek, kendi kendine giden araçlar ile karşılaşacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uçan taksilerin yanı sıra Türksat 5B uydusunun da bu yıl içerisinde fırlatılacağını duyurdu. Türksat 6A uydusunun ise önümüzdeki yıl görevine başlayacağını belirtiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan 11. nesil Intel işlemcilerin fiyatı sızdı başlıklı makalemizde 11. nesil Intel işlemci ve Fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.