Uncharted 4 ve Uncharted: Lost Legacy PC’ye Geliyor

Faris Kaya tarafından tarihinde yayınlandı

Uncharted 4 ve Uncharted: Lost Legacy, Sony’nin PlayStation 5 remaster furyasının bu kadar uzun süre dışında bırakılmasının ardından nihayet yeni nesil konsola geliyor. Bugünkü PlayStation etkinliği sırasında yapılan duyuruya göre, her iki oyunun da Uncharted serisi için bir ilk olan PC‘ye geliyor.

Bugünkü PlayStation etkinliği sırasında gösterilen fragman, oyuncuların her iki oyunun remaster’larından neler bekleyebileceğine dair pek fazla ayrıntı içermiyordu. Bununla birlikte, her ikisinin de modern donanımlar göz önünde bulundurularak yükseltileceğini varsayıyoruz, yani 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızında oyun oynama desteği ve muhtemelen iyileştirmeler yeni sürüm ile gelecektir. Fragman sırasında gösterilen oynanış, Uncharted 4’ün ara sahnelerinde daha iyi aydınlatma gibi bazı görsel iyileştirmeler fark edilmesine rağmen, yeni bir şey içermiyordu.

Nixxes Uncharted İkilisini PC’ye Portlayacak

Uncharted 4 ve Uncharted: Lost Legacy’nin PC’ye çıkıyor olması, fragmanın en şaşırtıcı kısmı olsa da, muhtemelen Sony’nin yakın zamanda Nixxes Software‘i satın alması bu işi hızlandırdı. Sony’nin geçtiğimiz Temmuz ayında satın aldığı Nixxes, geçmişte Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider ve Deux Ex: Mankind Divided üzerinde çalışmış, konsol oyunlarını PC’ye portlama konusunda iyi bir üne sahip. Ayrıca bugünkü fragmanda gösterilen hiçbir oyun görüntüsü PC’den bir görüntü içermiyor.

Sony tarafından yayınlanan bugünkü fragmana göre, Uncharted ikilisi Uncharted: Legacy of Thieves Collection adlı tek bir paket olarak piyasaya sürülecek. Paketin henüz belirlenmiş net bir çıkış tarihi yok, ancak 2022‘nin başlarında bir çıkış yapacak.


Faris Kaya

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen, video oyunlarını ve Tuğba'yı seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 27 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümü mezunu.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.