Unreal Engine 5 yenilikleri ile birlikte geldi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Unreal Engine 5 yenilikleri

Unreal Engine 5 yenilikleri ile geliştiricilere sunuldu. Erken erişim ile birlikte oyun motorunun özelliklerinden de bahsedildi.

Henüz tam sürümü çıkmayan Unreal Engine 5, erken erişim olarak oyun geliştiricilerinin karşısına çıktı. Unreal Engine 4’e göre daha üstün özelliklere sahip olacak bu oyun motoru oyunculara harika seçenekler tanıyor olacak. Oyun geliştiricilerinin yanı sıra oyuncular da yeni oyun motorunu heyecanla bekliyor. Çünkü yeni oyun motoru ile birlikte çıkacak oyunlar şimdiden oyun severleri heveslendirdi.

Google yeni değerlendirme sistemi geliştirdi

Unreal Engine 5 yenilikleri

Unreal Engine oyun motoru, gerçekçi oyun yapmanın yanı sıra birçok özelliğinin ücretsiz olmasıyla beraber ön plana çıkıyor. Unity oyun motoruna göre daha fazla özelliği bulunan ve bu özellikleri bedava olarak geliştiricilere sağlayan Unreal Engine, 5. sürümü ile birlikte erken erişime açıldı.

Unreal Engine 5 yenilikleri

Unreal Engine 5 ile birlikte gelecek özelliklerden birisi Nanite olarak açıklandı. Nanite, daha gerçekçi oyun grafiklerine sahip olmak ve optimizasyon sağlamak için yer alıyor. Bu özellik ile birlikte oyunlar neredeyse foto gerçekçiliğinde olabilecek, detay artacak. Bir diğer büyük yenilik Lumen olarak duyuruldu. Lumen, ışıkların daha gerçekçi yayılmasını sağlıyor. Işığın boyutu, açısı, miktarı gibi çeşitli değişkenler hesaplanıyor ve gerçekçi bir ışık deneyimi sağlanıyor.

Unreal Engine 5’te bu iki büyük yeniliğin yanı sıra arayüz üzerinde bazı güncellemeler yapıldı. Kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek isteyen firma ses, performans optimizasyon, animasyon gibi çeşitli özellikler üzerinde geliştirmeler yaptı. Örneğin artık animasyon oluşturmak eskisine göre daha kolay hale geldi.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.