1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. USB 4 hızı ile birlikte birçok kullanıcıyı büyüledi

USB 4 hızı ile birlikte birçok kullanıcıyı büyüledi

usb-4-hizi-ile-birlikte-bircok-kullaniciyi-buyuledi
14

USB 4 teknolojisi için çalışmalar başlarken sağladığı hızı ile birçok kullanıcının ilgisini çekti.

USB 4, şimdiye kadarki en yüksek hız ve en yüksek bant genişliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. USB teknolojisi, kullanıcıların hayatında vazgeçilmez bir yere sahip. Bilgisayarlarda, şarj cihazlarında, teknolojik birçok alette kullanılan bu ürün hem elektrik hemde veri çekmek için kullanılıyor. USB 4 ile bizi daha hızlı bir altyapı bekliyor.

1 PB SSD yakın tarihte piyasaya sürülebilir

USB 4 hızı kullanıcıları olumlu yönde etkiledi

USB 4, sağladığı hız ile birçok kullanıcının ilgisini çekerken aynı zamanda birçok yeniliğe de destek sağlayacak. Bu dönemde USB 4’ün yanı sıra 5G ve WiFi 6E teknolojilerinin de gelmesi beklenirken yeni nesil teknolojiler ile birlikte artık daha yüksek hızlara ve daha iyi teknolojilere ulaşmak mümkün hale gelecek.

USB 4, hız bakımından eskiye oranla 2 kat daha iyi performans sunuyor. USB 3.2 ile 20 Gbps hızlara ulaşan teknoloji, USB 4 ile birlikte 40 Gbps hıza ulaşacak. Bant genişliğinin bu kadar artmasının yanı sıra Thunderbolt 3 teknolojisinde de 40 Gbps hızları daha önceden görmüştük. Artık standart USB teknolojisi olarak bu hızlarda yerini alıyor.

USB 4 hızı

Tek yönlü USB 4 kabloları ise 80 Gbps veri aktarımı sağlayabilecek. Bu da 8K gibi daha yüksek çözünürlüklü ekranların USB 4 kablosu ile rahat bir veri aktarımı yapabileceği anlamına geliyor. USB 4 ile birlikte Thunderbolt teknolojisinin de daha yüksek hızlara erişebileceği beklenmekte.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayar Programcılığı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap