Uydu İnternet ile 400 Mbps!

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Uydu internet üzerinde çalışmalar yürüten OneWeb, son testlerde 32 ms gecikme ile 400 Mbps hıza ulaştı.


Bildiğiniz üzere son yıllarda uydu internet yaygınlaşmaya başladı. Bazı firmalar kablo hattı yerine uydudan internet sağlayarak size kablosuz bir hizmet vermektedir fakat bu hizmetler şu anda pahalıdır. Ancak internet hızları yeterince yüksek değildir. OneWeb tarafından yapılan yeni testlere göre internet 400 Mbps hıza ulaşırken gecikme 32 ms oldu.

OneWeb, uydu internet devrinde büyük bir adım atmak istiyor ve dünyanın tamamına internet hizmeti vermek istiyor. Firma, Dünya’nın yörüngesine yaklaşık 2000 uydu yerleştirerek dünyanın tamamında internet hizmeti vermeyi planlıyor.

Uydu İnternet Nedir?

Uydu internet, Dünya’nın yörüngesinde dönen uydular sayesinde size internet hizmeti vermeyi amaçlayan sistemdir. Bu sistemin kurulumu anten ile yapılmaktadır. Yani anten üzerinden uydu ile bağlantı sağlanır. Sonrasında antendeki kabloyu modeminize bağlar, bu şekilde internet hizmetinizi kullanabilirsiniz.

Fakat düşünülmesi gereken bazı konular mevcut. Mesela kar fırtınası, yağmur, yıldırım düşmesi gibi olaylarda gecikme yani ping meydana gelebileceğini düşünüyoruz. Sanırım bu konuda da bir çalışma yapılacaktır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.