1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Vergilerin kaldırılması teklifi onaylanırsa öğrenciler sevinecek

Vergilerin kaldırılması teklifi onaylanırsa öğrenciler sevinecek

Vergilerin kaldırılması
33

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından vergilerin kaldırılması için sunulan yeni bir teklif öğrencilerin bilgisayar alımını kolaylaştıracak. Bu teklife göre belirli ürünlerde geçici bir süre vergi muafiyeti sunuldu.

Pandemi sürecinden sonra ülkemizde eğitim de bir süreliğine aksadı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda uzaktan eğitim sistemi ile ders işlemeye başladı. Bazı öğrenciler sisteme girmeyi başarırken bazıları imkanlarından dolayı veya farklı sebeplerden dolayı sisteme erişemedi. Pandemi sürecinin uzaması ile birlikte mecliste yeni bir teklif sunuldu.

EBA çok kalabalık uyarısı vermeye başladı

Vergilerin kaldırılması için CHP yeni bir teklif paylaştı

CHP Milletvekili Lale Karabıyık, pandemi sürecinin uzaması ve öğrencilerin uzaktan eğitimi kullanmasıyla birlikte insanların teknolojik aletler alabilmesi için yeni bir teklif belirtti. Bu teklife göre eğitim öğretim döneminin bitimine kadar masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, televizyon ve tablet alışverişlerinde Katma Değer Vergisi alınmamasına ilişkin bir açıklama yapıldı.

Milletvekili Lale Karabıyık, geçici vergi muafiyetine sebep olarak koronavirüs pandemisi ve eğitim öğretim döneminin genel olarak uzaktan eğitim şeklinde devam etmesini gösterdi. Vergi muafiyeti ile birçok teknolojik ürüne öğrenciler daha uygun fiyattan ulaşırken bu sayede pek çok öğrenci bilgisayar alarak uzaktan eğitime katılabilecek.

Vergilerin kaldırılması

Geçtiğimiz günlerde salgının seyrine göre sınıf öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin okula başlaması kararlaştırılıp bu konuda ilk adım atılmıştı. Diğer sınıfların ise önümüzdeki zamanlarda başlayacağı biliniyordu. Bu sistem ile birlikte hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim bir arada olacak.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Snapdragon 750G 5G özellikleri ile duyuruldu başlıklı makalemizde Özellikler, Snapdragon 750G 5G ve Teknik Detaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap