1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Vivaldi hızı 2 kat yükselerek mutlu etti

Vivaldi hızı 2 kat yükselerek mutlu etti

Vivaldi hızı

Vivaldi tarayıcısının hızı küçük bir hamle ile birlikte iki kat artış yaşadı. Yaşanan bu yükseliş oyuncuları memnun eden bir durum oldu.

Günümüzde Google Chrome tarayıcısının yanı sıra Opera, Firefox ve Vivaldi gibi pek çok tarayıcı da yer alıyor. Vivaldi popüler olmasa da kullanılan internet tarayıcıları arasında yerini almış durumda. Vivaldi, son yaptığı güncelleme ile birlikte pek çok kullanıcıyı memnun etti.

Chrome 90 güncellemesi güvenliği yükseltiyor

Vivaldi tarayıcı hızı bir anda 2 kat yükseldi

Vivaldi geçtiğimiz günlerde 3.7 sürümü güncellemesini yayınladı. Yeni çıkan sürüm ile birlikte pek çok kullanıcı artan hıza hayran kaldığını belirtti. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar sekmeyi eskisinden daha hızlı açarken pencere açılışlarının da hızlandığını sözlerine ekledi. Yapılan test sonuçlarında Vivaldi tarayıcının sekme açılış hızı 2 kat artarken pencere açılış hızı eskisinden %26 daha verimli hale geldi.

Google’ın geliştirdiği Chromium altyapısını kullanan Vivaldi’nin yanı sıra diğer tarayıcıların neden böyle bir şey yapmadığı kullanıcıların merak ettiği bir konu oldu. Vivaldi geliştiricileri bu konuda yaptığı açıklamada internet tarayıcısının nasıl bir anda 2 kat performans artışı sağladığını belirtti.

Vivaldi hızı

Vivaldi geliştiricileri, hız artışının sağlanmasının sebebinin PageStore sistemi olduğunu söyledi. PageStore, kullanıcılar internet tarayıcısında gezerken bilgi toplayan ve veri depolayan bir sistem. Bu sistem ile birlikte kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak amaçlanıyor.

Geliştiriciler bu özellik ile birlikte büyük bilgilerin yanı sıra küçük yani önemli olmayan bilgileri dahi kendi sistemine çekiyormuş. PageStore sisteminde gereksiz olan bazı detaylar kaldıran Vivaldi geliştiricileri, tarayıcının performansını arttırmış oldu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Youtube beğenmeme sayıları konusunda karar aldı başlıklı makalemizde beğenmeme, Dislike ve YouTube hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap