1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp artık bilgisayarlarda da kullanılıcak

WhatsApp artık bilgisayarlarda da kullanılıcak
0

Hayatımıza büyük değişlik getiren ve telefonlarımız üzerinde kullandığımız WhatsApp artık Windows ve Mac bilgisayarlara yüklenebilecek.

İlk yayınlandığı zamandan bugüne büyük kullanım kitlesine sahip WhatsApp sıklıkla güncellemeler yayınlıyor. İlk önce sadece yazı gönderebiliyorken daha sonra sesli mesaj da gönderebildik. Fotoğraf ve videodan sonra da farklı uzantılı dosyalara da gönderebildik.

Her ne kadar WhatsApp çok iyi bir mesajlaşma yazılımı olsa da sadece telefonlar üzerine kurulabiliyordu. Dezavantaj ise telefonlarda yazı yazamanın bilgisayardan daha zor olmasıydı. Fakat daha sonra WhatsApp web.whatsapp.com servisini başlatmış ve tarayıcılar üzerinden mesajlaşmayı aktif hale getirmişti.

Whatsapp.com’dan yayınlanan Masaüstü WhatsApp 0.2.2243 artık bilgisayarınıza kurulu program aracılığıyla da mesajlaşmayı mümkün hale getiriyor. Ayrıca WhatsApp’ta emoji güncellemesi de yayınlandı. Emojiler artık farklı görünümde ve daha fazla.

whatsapp-desktop

Daha önceleri Viber de böyle kullanılan bir programdı. Artık masaüstü mesajlaşmada WhatsApp da var ve büyük kolaylık sağlanacak. Örneğin telefonunuzun şarjı bitti ve bilgisayarınızda çalışıyorsunu, Masaüstü WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Nasıl kurulur?
Eğer telefonunuzda son sürüm WhatsApp yüklü ise WhatsApp’ın kendi sitesinden programı indirmeniz yeterli.

Eğer indirmek istiyorsanız resmi WhatsApp Masaüstü uygulaması linki burada.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap