WhatsApp Emojileri Değişiyor

WhatsApp, yeni yayınladığı BETA güncellemesine göre emojileri değiştiriyor. Peki diğer yenilikler neler?


Emojiler Güncellendi

Facebook’a ait sohbet uygulaması olan WhatsApp, 155 emojiyi güncelleyerek yeni haline kavuşturdu. Bu emojilerin detayları artırılarak gölgeler eklendi. Bazılarının ise daha gerçekçi gözükmesi sağlandı.

Gece Modu Güncellendi

WhatsApp artık sohbet, durum ve aramalar ekranında da gece modunu destekliyor. Bununla birlikte birkaç hata düzeltmeleri alan WhatsApp’ın gece modu henüz uygulamanın her köşesine eklenmiş değil. Zamanla diğer kısımlara da eklenecektir.

WhatsApp’ın Gelecek Güncellemeleri

WhatsApp, son güncellemelerde bu özellikler dışında farklı bir güncelleme yapmadığı için biz de küçük bir yazı ekleme gereği duyduk.

WhatsApp, gelişen bir uygulama. Gelecekte bizim beklediğimiz en önemli özellik, masaüstü sürümünün mobil sürüme bağlı çalışmaması. Çünkü yavaş ve gecikmeli çalışıyor. Mobile bağlanmak yerine doğrudan WhatsApp sunucularına bağlanmalı. Bunun dışında gelecekte karma gerçeklik ile arama özelliği olacağını düşünüyoruz. Yani karşınızdaki ile sarılarak, oturarak ve sohbet ederek konuşacaksınız. Bu gerçekçi deneyimler gelecekte olacak.

Bir önceki makalemiz olan Bu oyunu dünya konuşuyor! Flatfy Python Macerası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.