WhatsApp grup görüntülü görüşme için önemli yenilik!

WhatsApp grup görüntülü görüşme en çok kullanılan özellikler arasında yer alıyor. Ancak aynı anda sadece 4 kişi bir grup çağrısı yapabiliyordu. Mesajlaşma devi WhatsApp bu sayısı yükseltti.

Artık kullanıcılar WhatsApp gruplarında daha fazla kişiyle aynı anda arama yapabilecek. WhatsApp sahibi Facebook, kullanıcılardan gelen talebi sonunda yerine getirdi.

WhatsApp, Yalan Haberlere Dur Diyor

WhatsApp grup görüntülü görüşme kişi sayısı arttı

Salgın önlemleri kapsamında eve kapanan insanlar, iletişim için görüntülü çağrılara yönelmiş durumda. Bu uygulamaların daha fazla kullanım oranına sahip olmasına sebep oluyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Turkcell’in geliştidiği BİP uygulamasında, görüntülü konuşmaların yüzde 90 oranında artış yaşadığı belirtilmişti.

Görüntülü konuşma için en çok kullanılan uygulama olarak dikkat çeken WhatsApp, önemli bir yeniliğe imza attı. Artık Whatsapp grup görüntülü görüşme aynı anda 8 kişiyle birlikte yapılabilecek. Bu daha önceden 4’tü ve iki katına yükseltilmiş oldu.

İlginizi Çekebilir

Özellik henüz bütün kullanıcılara ulaşmış değil. Beta sürümde deneme işlemlerine başlayan firma, yakın zamanda bütün kullanıcılara bu özelliği paylaşacak. WhatsApp Beta uygulamasını AppStore ve Google Play Store üzerinden indirmek mümkün.

Bu ay başında mesajlaşma uygulamasının 4 olan anlık video görüşmesini artırmak için çalışma içinde olduğu belirtişti. Beta ile deneme aşamasına giren özellik sayesinde kalabalık gruplarda görüşme daha kolay olabilecek.

Halihazırda Instagram, Google Meet, Zoom  ve Skype gibi uygulamalar çok sayıda kullanıcının video grup görüşmesine olanak sağlıyor. Dileyen kullanıcılar bu servisleri ücretsiz olarak kullanabilir.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.