WhatsApp, iOS’ta Touch ID ve Face ID İle Korunacak

Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma servisi olan WhatsApp’ta çok önemli bir gizlilik uygulaması kullanıma girdi. Artık iOS cihazlarda WhatApp’ı kilitlemek ve bu kilidi parmak izi ve yüz ile açmak mümkün olacak.

Rakiplerine göre açık ara en çok kullanım sayısına sahip olan WhatsApp, Facebook tarafından tam 19 milyar dolara satın alınmıştı. Satın alımın birçok özelliğe kavuşan WhatsApp, 2.19.20 versiyonu ile bu özellikleri aktif edecek.

WhatsApp’taki mesajlara Touch ID veya Face ID ile ulaşmak için basit ayar yapılacak. Bunun için WhatsApp’ta Ayarlar kısımına girdikten sonra Gizlilik bölmesine gidilmesi gerek. Daha sonra en altta yer alan Ekran Kilidi bölümünden Touch ID iste ya da Face ID iste seçeneği açık duruma getirmek gerekecek. Ayarı açtıktan sonra karşınıza WhatsApp kapandıktan ne kadar süre sonra kilitlemenin akit olacağı görülecek. Burada isteğinize göre Anında, 1 dakika sonra, 15 dakika sonra ve 1 saat sonra seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft Sunucunuz İçin Yedekleme Uygulaması başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus :Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.