1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. WhatsApp, Sahte Haberlerin Önüne Geçiyor
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp, Sahte Haberlerin Önüne Geçiyor

WhatsApp, Sahte Haberlerin Önüne Geçiyor

WhatsApp, Android için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemede 3 farklı yenilik mevcut. Peki güncellemeler neler?


WhatsApp, yeni bir BETA güncellemesi yayınladı ve bazı güncellemeler yaptı. Yeni güncelleme ses ile ilgili düzenleme, sahte haberlere karşı yenilikler ve bu mesajları önlemeye yönelik çalışmalar içeriyor.

Sahte Mesajların Önüne Geçiliyor

WhatsApp, sahte mesajların önüne geçmek için 5’in üzerinde iletilen mesajlar için farklı bir ikon kullanacak. Bu ikon ise mesajın sıkça iletildiğini gösterecek.

Bu Mesajlar Önlenebilir

Biliyorsunuzdur. “1 GB Hediye! Bağlantıya tıkla ve arkadaşına gönder.”, “Eğer bu mesajı 10 kişiye gönderirsen başına güzel bir olay gelecek.” gibi mesajlara bazı insanlar inanıyor ve arkadaşlarına iletiyorlar. Sıkça iletilen mesajları ayarlar üzerinden yeni eklenecek seçenek ile engelleyebileceksiniz. Bu sayede bu tür mesajlardan kurtulacaksınız. Fakat bu özellik henüz test aşamasında ve mevcut değil.

Ses Dosyalarını Göndermeden Önce Kontrol Edebileceksiniz

Artık çoklu ses dosyaları atılabilecek ve bu ses dosyalarını atmadan önce önizleme ekranında sesleri kontrol edebileceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Adobe Premiere Pro Yenilikleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap