1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar
  3. WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler yaptırım ile karşılaşıyor

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler yaptırım ile karşılaşıyor

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler uygulamayı kullanabilecek fakat uygulama içerisinde bazı yaptırımlar ile karşılaşıyor olacak.

WhatsApp, günümüzün en büyük sohbet uygulamalarından birisi olsa da son zamanlarda yaşadığı pek çok olay uygulamanın küçülmesine, değer kaybetmesine sebep oldu. Kullanıcı sayısı gittikçe azalan uygulama, aldığı yeni kararları açıkladı.

NVIDIA GeForce Now kütüphanesi genişliyor

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler yaptırım alacak

WhatsApp, geçtiğimiz Şubat ayında gizlilik politikasını değiştirdiğini ve yeni politikayı kabul etmeyenlerin WhatsApp’ı kullanamayacağını açıklamıştı. WhatsApp, ciddi bir şekilde kullanıcı kaybı yaşayınca bu olayı ileri bir tarihe erteledi. 15 Mayıs’ta tam olarak işleme giren bu karar ile birlikte gizlilik politikasını onaylamayan kullanıcılar bazı özelliklerden yararlanamayacak.

Öncelikle şundan bahsedelim ki WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, kişisel verileri Facebook’a ait şirketler ile paylaşmayı hedefliyor. WhatsApp’ın Facebook’a ait olduğunu da hatırlatmak gerekir. Bunun sebebi kullanıcıya daha iyi bir reklam deneyimi sunmak. Facebook, bu konuda yapay zekasını geliştirip daha iyi bir performans vermek istiyor.

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılara aşama aşama yaptırım uygulanacak. İlk aşamada sohbet listesine erişim mümkün olmayacak, bildirim ekranı dışında çağrı ve mesajlara cevap verilemeyecek. Yani kullanıcı sohbet listesine erişemediği için yalnızca bildirim ekranında gelen mesajlara cevap verebiliyor olacak.

İkinci aşama ile birlikte kullanıcı artık tamamen WhatsApp’ı kullanamıyor hale gelecek. Kısacası neredeyse hiçbir işlem yapamıyor olacak. Eğer kullanıcı gizlilik politikasını onaylamazsa WhatsApp’ı kullanamayacak, onaylar ise kullanmaya devam edebilecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Instagram gönderi oluşturma sisteminde devrim başlıklı makalemizde Gönderi ve Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap