WhatsApp uyarı mesajı yayınlayacak

WhatsApp uyarı mesajı yayınlamak için şimdiden çalışmalara başlıyor. Yayınlanacak uyarı mesajının içeriği ve ne zaman paylaşılacağı hakkında bazı durumlar ekip tarafından açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcı verilerini Facebook’a paylaşacağı için gündeme oturan WhatsApp, halktan büyük bir tepki almıştı. Bu tepkinin ardından dünya genelinde WhatsApp’ın kullanım oranında bir düşüş yaşanmaya başladı. WhatsApp her ne kadar Facebook şirketine bağlı olsa da kullanıcılar böyle bir duruma karşı çıkıyor.

PHP 8 yenilikleri ile birlikte duyuruldu

WhatsApp uyarı mesajı için hazırlık yapıyor

WhatsApp, yaptığı açıklamada Şubat ayı içerisinde yeni gizlilik koşullarını onaylayacağını duyurmuştu. Olayın aslına bakılır ise yıllar öncesinden böyle bir karar ortaya çıkıyor fakat o zamanlar zorunlu olmuyor, isteyen kullanıcılar gizlilik politikasını onaylıyordu. Şimdi ise bu politika tamamen zorunlu olma yolunda ilerliyor.

WhatsApp aldığı tepki sonrasında gizlilik politikası kararını bir müddet ertelese de bu kararın olacağına dair yeni sinyaller vermeye başladı. Firma yaptığı açıklamaya göre ilerleyen haftalarda uygulamanın gizlilik ilkeleri ile ilgili uyarı yayınlayacağını belirtiyor. Mayıs ayı ile birlikte yürürlüğe girecek olan yeni düzenleme için WhatsApp, kullanıcılara bilgi içerikli mesajlar gönderecek.

WhatsApp uyarı mesajı

Şimdiden ülkemizde YouTube üzerinde verdiği reklamlar ile kullanıcıların gönlünü tekrardan kazanmaya çalışan WhatsApp, uygulamada yayınlayacağı uyarı ile birlikte kullanıcıları ikna etmeye çalışacak. Hali hazırda platform şu anda pek çok alanda reklam vererek kullanıcıları etkilemeye devam ediyor. İlerleyen zamanlarda bu konuda neler olacak hep beraber göreceğiz.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Steam Very Positive hesabını banladı başlıklı makalemizde Steam ve Very Positive hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.