WhatsApp yalan haberler için harekete geçti

WhatsApp yalan haberler için önemli adımlar devam ediyor. Son günlerde evlere kapanan insanları kandırmak amaçlı birçok yalan haber WhatsApp üzerinden yayılıyor. Mesajlaşma devi bu problem için tekrar harekete geçti. Artık mesajlaşma uygulamasında gelen mesajlar için teyit araştırması yapılabilecek.

İletişimi sadece telefonlar üzerinden sağlayan insanların en çok kullandığı uygulamalardan biri de WhatsApp oldu. Firma kullanıcılarına hizmet vermeye devam ederken bir yandan da uygulamanın daha kullanışlı olması için çalışmaya devam ediyor. Daha önceden de grup aramaları için önemli bir yenilik hayata geçmişti.

WhatsApp grup görüntülü görüşme için önemli yenilik!

WhatsApp yalan haberler için çalışmaya devam ediyor.

Sosyal medya devi WhatsApp güncelleme almaya devam ediyor. Artık WhatsApp gruplarında çağrılar 8 katılımcıya kadar desteklenecek. Önceden bu çağrılar 4 kişiyle sınırlıydı.  Yapılan çağrılarda uçtan uça şifreleme bilgisi gösterilecek. Ayrıca gelişmiş arama özellikleri eklendi. Artık arama yaparken filtre kullanmak mümkün olacak. Bu filtreler görsel, video, ses, bağlantı, belge ve GIF filtreleri olarak bulunuyor.

Şifre kullanarak WhatsApp yedek dosyalarını korumak mümkün hale gelecek. Eğer yedekleme şifresi unutulursa dosyaları kurtarmak mümkün olmayacak.  Bununla birlikte otomatik indirme seçenekleri geliştirildi. Ayrıca artık sık yönlendirilen dosyalar otomatik olarak indirilmeyecek. Yeni bir özellik olan süreli mesajlar özelliği etkinleştirildiğinde, WhatsApp saat simgesi belirecek. Ayrıca sohbet içerisinde de bu simgeyi görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir

Bir hesabı birden birden fazla cihazda kullanmak mümkün olacak. Örneğin WhatsApp hem telefonda hem de tablette kullanılabilir olacak. Hesap için getirilen yenilikle birlikte WhatsApp mesajlaşmalarında yönlendirilen mesajların doğruluğu için araştırma yapılabilecek. Bildiği üzere bazı kullanıcılar, yönlendirilen mesajlar ile birçok haberi yayıyordu. Bu sorunun önüne geçilmek için yönlendirilen mesajların yanında arama simgesi olacak. Bu simgeye tıklayınca internet üzerinden bu haberin araştırması yapılacak.

Ek olarak sevilen koyu mod özelliği Web sürümü için de gelecek.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.