WhatsApp’a Etkileşimli Düğmeler Geliyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

WhatsApp, yeni ön güncelleme ile birçok özelliği bize sunuyor. Bu içeriğimizde güncellemenin tamamını detaylıca öğrenebilirsiniz.


WhatsApp BETA’nın IOS sürümü güncellendi. Peki birçok yenilik bulunan IOS sürümünde neler değişti?

 

Detaylar Eklendi

Artık size gelen görsel içeriklerin sayısını da görebileceksiniz. Bu sayede size kaç içerik atıldığını hemen öğrenebileceksiniz.

 

Profil Fotoğrafları Artık Kaydedilmeyecek

Bir kişinin profil fotoğrafını veya resmini kopyalama, kaydetme veya dışa aktarma özelliklerini kaldırdı. Grup fotoğraf veya resimleri hala indirilebilir şekildedir. Bildiğiniz üzere bu özellik Android sürümünde daha önceden kaldırılmıştı.

Yeni Ses Biçimi

Bildiğiniz üzere WhatsApp *.opus ses dosyasını kullanıyordu. Birçok uygulamada desteklenmediği için WhatsApp artık *.m4a ses biçimini kullanma kararı aldı. Bu özellik henüz Android için yayınlanmadı.

 

Artık Hesabınızı Silmeyeceksiniz

Artık WhatsApp’ta yeni numaraya geçerken hesabınızı silmenize gerek kalmayacak. WhatsApp, numara değiştirme özelliği ile size kolaylık sağlayacak. Artık hesabınızı silmek istediğinizde WhatsApp size numara değişikliği önerisinde bulunacaktır.

Etkileşimli Düğmeler

WhatsApp, yeni etkileşimli düğmeler özelliği ile bazı sayfalara ve dosyalara erişimi kolaylaştırıyor. Bu özellik henüz yayınlanmadı fakat konferansta duyuruldu.

 

Gelişmiş Arama Çubuğu

WhatsApp, medya ve mesajlar gibi birçok şeyi rahatlıkla bulabileceğiniz yeni bir arama çubuğu geliştiriyor. Bu sayede sohbet dosyalarınıza, medyalarınıza, sohbetteki mesajlara ve daha fazlasına kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

Diğer Güncellemeler

  • Video akışı geliştirmeleri yapıldı.
  • Mesaj bildirimleri geliştirmeleri yapıldı.
  • Sesli mesaj gönderme geliştirmeleri yapıldı.
  • VoIP yani internet görüşmesi için geliştirmeler yapıldı.
  • Bazı dil değişkenleri güncellendi.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.