WhatsApp’a Görsel Hizalama Özelliği Geliyor

Sohbet uygulaması WhatsApp, yeni BETA sürümlerinde kullanıcıların işine yarayacak birçok özelliği duyurdu.


Facebook tarafından geliştirilen sohbet uygulaması WhatsApp, yeni yaptığı BETA güncellemeleri ile birçok işe yarar özelliği kullanıcılara sundu. Görsel düzenlerken obje hizalama, ödeme yöntemi ekleme ve birçok hata düzeltmesi yeni güncellemeler ile kullanıcıların daha kaliteli bir uygulama kullanmasını sağlayacak.

Görsel Hizalama Özelliği

WhatsApp’ta fotoğraf paylaştığınızda emoji, yazı, etiket gibi çeşitli objeleri ekleyebilirsiniz. Bu objeleri artık hizalama sistemi ile hizalayabileceksiniz. Bu sayede daha düzgün şekilde fotoğraf düzenlemesi yapabileceksiniz. Sosyal medya uygulamalarının fotoğraf düzenleme araçlarının daha da gelişmesi, belki de gelecekte ek bir fotoğraf düzenleme aracına gerek kalmamasını sağlayacak.

Ses Oynatma Özelliği Yayınlandı

Daha önce bunun haberini kısaca duyurmuştuk. Artık bildirim ekranında ses oynatılabilecek. Şimdi bazı kullanıcılar bu özelliği test edebilecekler. Eğer gelmediyse yakın bir zamanda özellik aktif olacaktır. Eğer telefon numaranızın son rakamı tek sayı ise sesli mesaj oynatma, çift sayı ise ses dosyası oynatma özelliği aktif olacak. WhatsApp’ın neden bu şekilde sınırlama yaptığını bilmiyoruz fakat gelecekte tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak.

 

Susturulmuş Durum Güncellemelerini Gizleme

Artık susturmuş olduğunuz kullanıcıların durum güncellemelerini gizleyebileceksiniz. Bu özellik sayesinde istemediğiniz kullanıcıları görmezden gelebilirsiniz.

Facebook Pay Özelliği

WhatsApp’ta artık ödeme yöntemi ekleyip kullanabileceksiniz. Henüz bu konu hakkında WABetaInfo yeterli bilgi vermedi ve araştırmalarına devam ettiklerini duyurdu.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.