1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar

WhatsApp’a Güncelleme Geldi. Harika Özellikler Var


0

En çok kullandığımız sosyal mecra WhatsApp’a iki harika yeni özellik getirildi.

Tartışılmaz bir şekilde Dünya’nın en çok kullanılan mobil uygulaması olarak WhatsApp gösteriliyor. Akıllı telefon kullanan her kişi muhakkak WhatsApp kullanıyor. Hatta WhatsApp kullanabilmek için akıllı telefon satın alan kişiler var. WhatsApp da bizim daha rahat ve güzel kullanım sağlayabilmemiz için yeni özelliklerini devreye alıyor. Bu yeni özellikler WhatsApp güncelleme ile hayatımıza giriyor.

Yapılan son WhatsApp güncelleme kullanıcıları çok sevindirecek. Artık sohbet ederken sesli mesaj göndermek daha kolay olacak. Önceden sesli mesaj gönderirken parmağımızı kayıt tuşuna basılı tutmak zorunda kalıyorduk. Artık kayıt tuşuna bir süre bastığımızda WhatsApp otomatik olarak kayıta devam edecek. Biz de kayıt süresince parmağımızı basmak zorunda kalmayacağız. Uzun ses kayıtları kullanıcılar için çok zor oluyordu.

[vurgu color=”#ff4d4d”]WhatsApp’ta yeni sesli gönderme aşağıdaki videoda olduğu gibi çalışıyor.[/vurgu]

 

 

Ayrıca şu da söylenmeli ki, iPhone ile ekran video kaydı yaptığınız zaman sesli arama ya da görüntülü arama yapamıyorsunuz. Buna sebep olarak da insanların seslerinin ve videolarının izinsiz şekilde kaydedebilme ihtimali gösteriliyor. Böylelikle özel hayatın gizliliği de korunmuş oluyor.

[vurgu color=”#ff4d4d”]Reklam[/vurgu]


YouTube videoları WhatsApp üzerinden açılabiliyor!

Getirilen diğer harika özellik de ilki gibi kullanıcıları sevindirecek. Artık YouTube üzerinden bir paylaşım mesajı geldiğinde bu video sohbet üzerinde oynatılabilecek. Video oynamaya başladığı ve devam ettiği sürece de arkadaşlarınıza mesaj atabileceksiniz. Artık YouTube üzerinden bir video paylaşıldığında sohbetler yarım kalmayacak ve şarkılar veya videolar sohbet kısmında oynarken konuşmalar devam edecek. Bu özellik kısa süre içinde bütün iPhone’lar üzerinde aktif olacak.

Yeni özellikler nasıl kullanılır?

Bu harika iki özelliği kullanmak için yapmanız gereken tek şey WhatsApp’ı güncellemek. WhatsApp’ı güncellemek için de AppStore’da Güncellemeler kısmına giderek WhatsApp’ı güncelle seçeneğine basmanız gerekiyor. Eğer kullandığınız iPhone’da güncellemeler otomatik olarak gerçekleştiriliyorsa WhatsApp’iniz çoktan güncellenmiş ve kullanıma hazırdır. Eğer Anroid cihaza sahipseniz bu özellikleri kullanmanız için biraz beklemek gerekecek. Çünkü bu özellikler şu anlık sadece iOS cihazlar üzerinde kullanılıyor. WhatsApp’ın yakın zaman içinde bu özellikleri için Anroid güncellemesini duyurması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap