Windows 10 20H1 Güncellendi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10’un yeni bir önizleme sürümü duyuruldu. Peki yenilikler neler?


Bildiğiniz üzere Windows 10’un 1903 sürümü yakın zamanda yayınlandı. Artık Microsoft ekibi için yeni sürüm çalışmaları başladı. Microsoft, duyurduğu habere göre Windows 10 18917 güncellemesi yayınlandı. Bu güncellemede birkaç yenilik ve hata düzeltmeleri yapıldı.

İndirme Hızını Sınırlayın

Eğer internet kullanırken arka planda çalışan uygulamalar indirme yapıyor ise ve internette rahat gezemiyorsanız bu hizmet çok işinize yarayacak. Bu ayar ile mağaza uygulamaları, güncelleme veya arka planda çalışan indirmelerin hızını sınırlayabileceksiniz. Ayrıca yükleme hızını da istediğiniz gibi sınırlayabileceksiniz.

 

Anlatıcı Güncellemesi

Anlatıcı optimize edildi. Artık daha kaliteli ve daha iyi bir şekilde okuma işlemi yapacak.

Windows’ta Linux Kullanmak

Bildiğiniz üzere yeni güncelleme ile Windows’a Linux çekirdeği eklendi. Bu özellik biraz daha geliştirildi, uyumluluk düzenlemeleri yapıldı ve yeni özellikler eklendi.

Windows Ink Çalışma Alanı

Windows, görev çubuğunun sağ kısmında yer alan Ink çalışma alanını da güncelleyerek daha da sadeleştirdi ve yeni özellikler ekledi. Eskisine göre bayağı bir sadeleştirilen çalışma alanında şu anda 3 seçenek gözükmektedir. Bildiğiniz üzere eski halinde yapışkan notlar, öneriler, taslak, alıntı ve taslak, son kullanılan gibi birçok seçenek mevcut idi ve ekranın yarısını kaplıyordu. Artık daha sade ve daha hızlı bir hale getirildi. Ayrıca beyaz tahta uygulaması ile de temiz bir kağıt üzerinde çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

 

Bunun dışında hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve küçük düzenlemeler yapan Microsoft ekibi, Windows’u geliştirmeye devam ediyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.