Windows 10 21H1 yenilikleri açıklandı

Windows 10 21H1 yenilikleri ile birlikte duyuruldu. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak isteyen Microsoft, bu büyük güncellemede genel olarak optimizasyon ve performans iyileştirmeye odaklandı.

Microsoft, normalde her yeni büyük güncellemede yani yılda 2 defa yapılan büyük güncellemelerde genellikle bol bol özellik getiriyordu. Özellikle ilk büyük güncelleme daha çok özellik getiriyordu. Microsoft firması bu yıl farklı bir yol izliyor.

.NET 6 özellikleri kullanıcıları birleştiriyor

Windows 10 21H1 yenilikleri ile duyuruldu

Geçtiğimiz 2020 yılında yeni güncellemeler ile birlikte pek çok sorun yaşayan firma, kullanıcılardan çeşitli şikayetler almıştı. Bunun sebebi firmanın her yeni güncellemede işletim sisteminde ciddi sorunlar çıkarıyor olmasıydı. Ciddi sorunlardan birisi de kullanıcıların güncelleme sonrası kişisel dosyalarının silinmesi idi. Bu kadar önemli sorunların meydana gelmesi kullanıcıları çileden çıkarmıştı.

Windows 10 21H1 yenilikleri

Microsoft büyük güncelleme dahil küçük güncellemelerde de yaşanan bu tür sorunların önüne geçmek için bu yıl farklı bir yol haritası izledi ve 2021 yılının ilk büyük güncellemesinde yeni özellikler yerine performans ve stabil odaklı bir işletim sistemi geliştirmeye karar verdi. Bununla birlikte işletim sisteminde yer alan pek çok sorun çözüldü, performans iyileştirildi, optimizasyon yapıldı ve stabil bir sistem sağlandı.

Güvenlik güncelleştirmelerinin de sağlandığı yeni sürüm ile birlikte Windows Hello artık çoklu kamera desteğine kavuştu. Bu sayede kullanıcılar ister harici ister dahili kameradan işlem yapabiliyor olacak. Bu güncellemenin yanı sıra Windows Defender ve Grup İlkesi Hizmeti gibi güncellemeler yer aldı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp uyarı mesajı yayınlayacak başlıklı makalemizde uyarı mesajı ve WhatsApp hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.