1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Windows 10 3D Nesneler klasörü kalkıyor

Windows 10 3D Nesneler klasörü kalkıyor

Windows 10 3D Nesneler

Windows 10 işletim sisteminde bulunan 3D Nesneler klasörü Microsoft’un aldığı bir karar ile kaldırılıyor. Bunun sebebi detaylı bir şekilde açıklandı.

Microsoft Windows 10 ile birlikte sanal gerçeklik ve 3 boyutlu teknoloji daha çok gelişmeye başladı. Kullanıcılar Windows 10 ile birlikte pek çok özelliği test etmiş oldu. Bu özelliklerden bazıları az bazıları sıklıkla kullanılan özellikler arasında yer aldı. Kullanıcılar genellikle sade özellikleri tercih ettiği için bazı özellikler işletim sisteminde gereksiz yer kapladı.

Bill Gates Android açıklaması yaptı

Windows 10 3D Nesneler kaldırılıyor

Bir Windows 10 kullanıcısı işletim sistemini kullanırken genellikle ya internete girer ya da bir uygulama çalıştırır. Bunun yanı sıra Windows 10 işletim sisteminde pek çok özellik bulunur. Örneğin işletim sistemine karma gerçeklik ile ilgili bir uygulama yer alıyor. Bu uygulamayı kullanıcılar sonradan kaldırabiliyor. Pek kullanışlı olmasa da Microsoft bu özelliği işletim sistemi kurulurken yükleme kararı almış.

Windows 10 3D Nesneler

Çok sık kullanılmayan özelliklerden birisi de Bilgisayar menüsünde bulunan 3D Nesneler klasörü olarak dikkat çekiyor. Çıktığı günden bu yana kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanan bu klasör, hem kaldırılmasının zor olması hem de kullanışlı olmaması sebebiyle eleştirilmişti. Microsoft, bu konuda yeni bir adım atıyor.

Microsoft, aldığı yeni karara göre 3D Nesneler klasörünü kaldıracak. Yıl sonuna doğru yayınlanması planlanan 21H2 güncellemesi ile birlikte 3D Nesneler klasörü artık bazı alanlarda yer almayacak. Örneğin bilgisayar menüsünde bu klasör kaldırılmış olacak fakat bu klasöre ihtiyacı olanlar kullanıcı klasöründen buraya ulaşabiliyor olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Google Fotoğraflar yüksek kalite sorununa sahip başlıklı makalemizde Google Fotoğraflar ve Yüksek Kalite hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap