1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Windows 10 güncellemesi birçok yenilik içeriyor

Windows 10 güncellemesi birçok yenilik içeriyor

Windows 10 güncellemesi
27

Windows 10 Build 20161 güncellemesi ile birlikte işletim sistemi birçok yeni özellik kazanıyor.

2015 yılından beri geliştirilen Windows 10, yeni özellikler ve yeni güncellemeler almaya devam ediyor. 2014 yılındaki Insider sürümüne göre evrim geçiren Windows 10, 2004 sürümünden sonraki yeni çalışmalara şimdiden başladı.

Windows 10X başlat menüsü tasarımı paylaşıldı

Windows 10 Build 20161 güncellemesi yenilikleri

Windows 10 Build 20161 sürümü ile birlikte birçok yenilik geliyor. Bu yenilikler arasında yeni tema kullanıcıların dikkatini çekmiş bulunmakta. Pride 2020 Flags teması adı altında paylaşılan bu tema, birçok arkaplan içeriyor. Renkli renkli arka planların yer aldığı bu temanın mağazadaki açıklaması incelendiğinde LGBT renklerine uygun bir şekilde tasarlandığı açıklanıyor.

Windows 10’un yeni güncellemesi ile birlikte ALT+TAB Microsoft Edge ile artık daha pratik bir hale geliyor. Yeni özelliğe göre sekmeler tek pencere olarak algılanacak. Örneğin Microsoft Edge tarayıcısında 5 sekme açık. ALT+TAB tuş kombinasyonu ile bu sekmeleri pencere olarak görmek mümkün olacak. Bu özellik Microsoft Edge için geliştirildiğinden dolayı diğer tarayıcılarda yer almıyor. Eğer diğer tarayıcılar isterse bu özelliği kendi tarayıcılarına ekleyebilir.

Windows 10 güncellemesi

Görev çubuğunda da bazı düzenlemeler yer alacak. Örnek olarak artık görev çubuğundaki simgeler ortalanabilecek. Henüz bu özellik geliştirilme aşamasında, gelecekte görev çubuğu hakkında daha fazla yenilik ortaya çıkabilir. Bununla birlikte hesap makinesinde grafiksel matematik işlemleri yapmak mümkün hale geliyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Bir önceki makalemiz olan Sohbet uygulaması Discord basın açıklaması gerçekleştirdi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap