1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Windows 10 ikonları güncelleniyor

Windows 10 ikonları güncelleniyor

Windows 10 ikonları

Windows 10 ikonları bu zamana kadarki aldığı en ciddi değişikliğini yaşıyor olacak. Çünkü yeni ikonlarda büyük değişiklikler bulunmakta.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için bu zamana kadar pek çok güncelleme yaptı. Son zamanlarda da işletim sistemini daha da sadeleştirmek isteyen firma, işletim sisteminde yer alan bazı uygulamaları kaldırarak Windows 10’u sadelik odaklı bir işletim sistemi yapmaya çalışıyor. Yapılacak olan bir diğer güncelleme ise ikon değişikliği olarak dikkat çekiyor.

Microsoft Discord uygulamasını alacak mı?

Windows 10 ikonları güncellenecek

Microsoft Windows 10 işletim sisteminin yeni ön sürümünde ikonlarda değişiklik yapıldı. Bu da bir dahaki büyük güncellemede ikonların değişeceğini gösteriyor. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte dosya ikonlarında önemli bir değişiklik yer almakta. Bildiğiniz üzere normalde belgeler, indirilenler, resimler gibi klasörler sarı renkli idi ve önünde bir simge bulunuyordu. Bunun yanı sıra disk simgesi, OneDrive simgeleri, çöp kutusu simgeleri de daha önceden yenilenmişti.

Windows 10 ikonları

Yeni güncelleme ile birlikte birçok simge yeni haliyle karşımıza çıkıyor. Simgelerde dikkat çeken yeniliklerden birisi klasörlerin her birinin aynı renk olması yerine farklı farklı renklere sahip olması. Örnek vermek gerekirse resimler klasörü mavi renkli iken ve bununla birlikte üzerinde dağ ve güneş bulunurken videolar klasörü üzerindeki simge ile birlikte mor renkli olarak gösteriliyor.

Değişiklik yapılan bir diğer simge ise az önce de bahsettiğimiz gibi disk simgesi oldu. Disk simgeleri normalde sola doğru bakıyordu. Yeni tasarım ile birlikte artık karşıya doğru bakacak olan disk ikonu, eskisine göre daha büyük olarak yer alacak. Bunun gibi pek çok simge artık yeni haliyle karşımıza çıkacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Clubhouse Android platformuna geliyor başlıklı makalemizde Android ve Clubhouse hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap