Windows 10 oyuncular için görev yöneticisi geliştirdi

Windows 10, oyuncular için özel bir görünüme sahip görev yöneticisini duyurdu. Yeni görev yöneticisi ile birlikte oyuncular birçok fırsatı elinde bulunduracak.

Windows 10, 2015 yılında tam sürüm çıktığından beri gelişmeye devam eden bir işletim sistemi. Microsoft, işletim sistemi için oyuncular için de geliştirmeler yapıyor. Bu geliştirmelere bir yenisini daha ekleyen ekip, oyuncular için özel bir görev yöneticisinden bahsetti.

Messenger logosu güncellendi

Windows 10 oyuncular için özel bir görev yöneticisini duyurdu

Windows 10 Xbox Game Bar içerisinde yer alan yeni görev yöneticisi, oyuncuların en çok kaynak tüketen işlemleri görmesine olanak tanıyor. Yeşil, sarı ve kırmızı rengin yer aldığı uygulamada kullanıcılar kaynak tüketimi yüksek olan yazılımları hızlı bir şekilde ayırt edebilecek. Bu yazılımın görev yöneticisinden farkı oyun esnasında bu panelin açılabiliyor olması. Yeni görev yöneticisi ile birlikte oyuncular istediği bir işlemi oyun içerisinden kapatabiliyor. Oyuncuların sisteme ulaşması için Windows + G tuşuna basmaları gerekiyor.

Windows 10 oyuncular

Türkçe’de “Kaynak İzleyicisi” İngilizce’de ise “Resources” olarak yer alan bu sistem ile birlikte oyuncular birçok avantaj elde ediyor. Bu avantajlardan birisi oyuncuların oyundan çıkmadan görev yöneticisine erişebiliyor olması. Bu sayede kullanıcılar hangi uygulamanın ne kadar kaynak tükettiğini ve hangi uygulamanın gereğinden fazla harcadığını hızlı bir şekilde keşfedebilecek. Bu durum özellikle bazı oyunlardan çıkmanın zorlu bir süreç olduğu kullanıcılar için çok işe yarayabilir.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Messenger logosu güncellendi başlıklı makalemizde Chat, Direct Message ve DM hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.